iTronic-IT75

Teraz jest wszystko rozpięte. Mała przebudowa oczka.

#4210 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Ono działa Gosiu na jedne i drugie. Miedź działa destruktywnie na wszelkie glony, mchy i porosty.


Nie do końca Pawle, miedź nie zniszczy do końca pływających glonów.
Najszybciej giną nitkowate z pływającymi jest gorzej, na pływające najlepiej mocne UVC, albo ozon.

#4211 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od kiedy podłączyłem FTronica skończył się problem z mętną wodą.
U mnie działa dodatkowo UV 18 W, ale przed podłączeniem FTonica również UV -ka pracowała, ale bez większego skutku.
Z moich doświadczeń wynika że glony pływające zostały mocno ograniczone po zainstalowaniu ETronica.

#4213 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Osad weź pod uwagę jaka była temperatura wody wcześnie a jaka teraz.

#4218 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No właśnie najlepszy klar miałem w te miesiące ciepłe.
Po dwóch miesiącach pracy troszkę się pogorszyło bo urządzenie się zanieczyściło i pojawiły się glony nitkowe. Po wyczyszczeniu wszystko wraca do normy.

#4219 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No i d...urzadzenie chodzi ponad 2 tygodnie, zaczynałam od 10% dotarałam do 75% i nic, w sumie żadnych zmian, odrobinę bledsze są. Po rozmowie z dystrybutorem zeszłam do 50% i mam czekać, ale ile???? jak u was?

#4299 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musisz uzbroić się w cierpliwość. To niestety trwa dłużej niż przy chemii, ale jak glony zejdą to efekt jest stały.
Obserwuj ryby bo 50 % to trochę za dużo, ale różnie to bywa.
U mnie wystarcza 10% dla utrzymania glonów w ryzach.

#4301 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ale u mnie ryby jak skowronki :unsure: dlatego zastanawiam sie czy działa w ogole. U Ciebie jest podtrzymanie, a u mnie nie zlikwidował prawie przez 3 tygodnie :( Niektorzy tu mieli na 100% ustawione, chyba Tomek i Kiler?

#4302 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Ale u mnie ryby jak skowronki :unsure: dlatego zastanawiam sie czy działa w ogole. U Ciebie jest podtrzymanie, a u mnie nie zlikwidował prawie przez 3 tygodnie :( Niektorzy tu mieli na 100% ustawione, chyba Tomek i Kiler?



Sprawdź katodę i anodę czy są zanieczyszczone. Jeżeli tak to znaczy że działa. Jeżeli nie zaglądałaś do środka od 3 tyg. to anoda i katoda powinny być mocno zanieczyszczone. Dobrze jest czyścic FT nie rzadziej niż co 2 tygodnie.
Jak chcesz żeby było szybko to daj chemię i później będziesz miała tylko podtrzymywanie.

#4303 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.242 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.