iTronic-IT75

Ale moze tak ma byc? reszta z automatu sie ustawia, tylko instrukcja do d...Dziwne, ze mamy oboje tak samo. Tylko jak usatwic to odwrócenie polaryzacji????

#4190 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem jest w tym że nie ma aktualnej instrukcji do urządzenia, więc nie wiadomo co jest do ustawienia w sterowniku.
Tak na prawdę nie wiem czy mój sterownik jest dobry czy też nie.
W moim sterowniku nie ma nic oprócz ustawienia stopnia jonizacji, ale działa i tak na prawdę po co więcej , no może oprócz odwracania polaryzacji.
Próbowałem kontaktować się z dystrybutorem VELDY drogą mailową, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.

#4191 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cały dzien dzisiaj wiszę na telefonie, tak, ze teraz UWAGA!!!! Nowe urządzenia nie mają innych ustawień niż procent jonizacji!!!! Nie ma polaryzacji. Oznaką, że urządzenie działa jest zapalona lampka na obudowie!!! to wszystko. Nie ma ustawien daty, języka, czasu. Wyznacznikiem jest temp wody, przy 12 stopniach się wyłącza urządzenie. Jeżeli na urządzeniu pojawi się temo wody 99 stopni, to oznacza to ze kabel czarny do komputera jest zle włozony. Koniec:-)

#4192 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AMEN
I wszystko się wyjaśniło, ale mogli by zaktualizować instrukcje.
Dużo pisania by nie mieli :cheer:

#4193 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jestem jeszcze ciekawy czy pokazuje się jakiś komunikat o zanieczyszczeniu katody i anody.
U mnie nic nie raportował, ale po 2 miesiącach oba elementy były mocno zanieczyszczone i urządzanie przestało prawidłowo działać bo pojawiły się glony.

#4194 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciekawe jest jak w rezultacie proste urządzenie w dzialaniu można skomplikować. Przecież to nie jest pompka za 30zl w zoologicznym, dla mnie jest to wielka kompromitacja dystrybutora. Tyle w temacie.

PS i tak muszę je kupić bo chemia jednak kiepska działa na całe oczko. Rośliny podupadają :(

#4195 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Może to jakieś urządzenia ze zwrotu,uszkodzone czy coś??
Albo jakaś podróbka? Macie jakieś zdjęcia jak to wygląda?
Pudełka były oryginalnie zapakowane?

#4196 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek pudełko nówka sztuka, dokladnie takie jakie jest na stronie. Facet mówi, że dostał dostawę 2 tygodnie temu. Dzisiaj dzwonił do firmy i potwierdzili, ze zmienił sie komputer i ustawienia w nowym. Na stronie holenderskiej jest dokładnie instrukcja do mojego urządzenia:-) Dzisiaj ją tłumaczyłam sobie. Nie mogę tylko ogarnać, kiedy jest led czerwony, a kiedy zielony. Dzisiaj miałam czerwone w ciagu dnia, jak wyłaczyłam na zero polaryzację, to się zrobiło zielone. Jutro ma mi dać dystrybutor info z tym światelkiem

#4197 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomek napisał: Może to jakieś urządzenia ze zwrotu,uszkodzone czy coś??
Albo jakaś podróbka? Macie jakieś zdjęcia jak to wygląda?
Pudełka były oryginalnie zapakowane?


tak wyglada www.velda.com/pond_products/algae_contro...lgae/t-flow_tronic/3

#4198 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Glowa juz mnie rozbolała, mają mega burdel, instrukcja holenderska rózni sie od tej w jezyku angielskim. Nawet zdjecia sa inne, ja mam komputer jak w wersji holenderskiej, ale....nie mam tego keranu poczatkowego, co na zdjeciu

#4199 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Tomek pudełko nówka sztuka, dokladnie takie jakie jest na stronie. Facet mówi, że dostał dostawę 2 tygodnie temu. Dzisiaj dzwonił do firmy i potwierdzili, ze zmienił sie komputer i ustawienia w nowym. Na stronie holenderskiej jest dokładnie instrukcja do mojego urządzenia:-) Dzisiaj ją tłumaczyłam sobie. Nie mogę tylko ogarnać, kiedy jest led czerwony, a kiedy zielony. Dzisiaj miałam czerwone w ciagu dnia, jak wyłaczyłam na zero polaryzację, to się zrobiło zielone. Jutro ma mi dać dystrybutor info z tym światelkiem


Wydaje mi się, że urządzenie działa cyklicznie. Dioda zmienia co pewien czas kolor z zielonego na czerwony. Wygląda na to ,że przy diodzie zielonej urządzenie działa z określoną mocą, przy czerwonej jest przerwa. Nie jestem w tej chwili pewny, ale wydaje mi się, że im wyższy procent, tym cykl "zielony" dłuższy

#4200 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu i jak efekty pracy urządzenia? Jakaś zmiana? Zastanawiam sie czy kupić to urządzonko bo wodę mam zieloną i doprowadza mnie do szału :(

#4201 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hm, nowe nie rosną, stare są, bledsze, ale są. Ale..ja mam ustawione na 10% i nie chcę przed zimą zwiększać, bo nie wiem jak zareagują ryby, nie chce ich osłabiać przed zimą. Na razie samopoczucie ryb bez zmian, tak ze te 10% luz, ale czy zlikwiduje mi całkiem? Nie wiem, obserwuje na razie. Z tym, ze ono działa tylko na nitkowate, a zielona woda to uv

#4202 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ono działa Gosiu na jedne i drugie. Miedź działa destruktywnie na wszelkie glony, mchy i porosty.

#4206 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystrybutor przez tel mi powiedział, ze tylko na nitkowate. Pytalam specjanie. Hm, ciekawe, nie zna sie? tez by mnie nie zdziwiło. Na ile masz ustawione teraz?

#4207 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.279 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.