Zaczynają pojawiać się glony

Ja teraz użyłem proszek, wcześniej użyłem na usunięcie mułu jbl sediex i tyle. W tamtym roku po użyciu tetry algorem raz i drugi raz po tygodniu i co prawda wyłączeniu w nocy filtra (nie miałem napowietrzacza) padły mi ryby. Jak dawałem jbl to masakrycznie obawiałem sie skutków ale nic sie nie stało :)

#3817 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja użyłem w tym roku Trriger-3. To nie jest chemia ale działa. :)

#3821 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobra to jakiej oprócz tego chemii używacie i jak to ma się do zdrowia ryb?
Jak kupiłem Algofin tetry w zeszłym roku ale jak przeczytałem ulotkę to nie użyłem :).

Która cześć ulotki tak Cię przeraziła ?

#3822 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Działa szkodliwe na organizm wodne (ryby = organizmy wodne :)) może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym. Chronić przed...

#3823 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OSAD napisał: Dobra to jakiej oprócz tego chemii używacie i jak to ma się do zdrowia ryb?
Jak kupiłem Algofin tetry w zeszłym roku ale jak przeczytałem ulotkę to nie użyłem :).

Która cześć ulotki tak Cię przeraziła ?



Powiem Ci, że jak kupiłem to JBL SediEx Pond i przeczytałem ulotkę to też nie byłem pewny czy użyć czy nie. Zapisy typu, że jest to żrące i chronić oczy, nie sypać bezpośrednio na ryby, po użyciu nie wchodzić przez 24h trochę mnie zdziwiło i dało dużo do myślenia. Niby preparat ma w nazwie Pond ale na wstępie są uwagi żeby uważać. Nie ma bezpośrednio i pewnie napisane nic, że jest bezpieczne dla ryb.

#3824 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja użyłem środek na glony ,kupiony w sklepie Marka ,już trzykrotnie tydzień po tygodniu i z rybami wszystko jest ok (żadnej negatywnej reakcji) .Glony na razie się poważnie obkurczyły,jak by chciały obumierać, ale wydaje mi się ,że bez problemu znowu wystartują.
Kiedyś stosowałem ten preparat ,wiąże fosforany-pokarm glonów
www.oczkawodne.co/316,soll-phoslock-algenstopp.html

#3825 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

U mnie po użyciu proszkach od Marka tez nie widzę żadnych negatywnych reakcji. Po tygodniu woda jest rewelacja! Z glonów nie zostało nic, jutro daje drugą dawkę, zobaczymy co będzie działo sie pózniej.

#3826 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Ja użyłem środek na glony ,kupiony w sklepie Marka ,już trzykrotnie tydzień po tygodniu i z rybami wszystko jest ok (żadnej negatywnej reakcji) .Glony na razie się poważnie obkurczyły,jak by chciały obumierać, ale wydaje mi się ,że bez problemu znowu wystartują.
Kiedyś stosowałem ten preparat ,wiąże fosforany-pokarm glonów
www.oczkawodne.co/316,soll-phoslock-algenstopp.html

A jakie doświadczenia z tym preparatem?

#3833 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Doświadczenia raczej pozytywne. Używałem tego ze dwa lata temu. Wadą tego jest cena.
Dzisiaj odpaliłem ironica, bo te glony nitkowe doprowadzają mnie do szału. Zobaczę jakie będą efekty.

#3837 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Użyłem Alge Away i nie wiem czy to zbieg okoliczności ale NO2 dzień przed podaniem było 0,05 a dzień po podaniu podskoczyło do 0,3.

Wymieniałem wczoraj 20% wody, zobaczę czy ustabilizuję parametry i jak będzie po podaniu drugiej dawki.

#3932 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

i jak jest po podaniu drugiej dawki?

Jak tam Wasze glony? ta miedz w ogole działa?

#3966 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

potraktowałem glony chemią kupioną u Marka ,glony zginęły ,ale bardzo szybko się odradzają.Włączyłem itronica i wszystko ok. Itronic nawalił 2 dni temu . Glony znowu "wracają".
Jeżeli działał itronic glony nie odradzały się, u ryb nie zauważyłem żadnych negatywnych reakcji.

#3969 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

u mnie glony zginęły. obecnie IT pracuje na 35% i będę schodził w dół aby wyczuć jaki zakres ustawić. testy Cu <0,1 , ślimaki też w oczku są.
KILERK1 co się stało z IT?

#3971 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po pierwszej dawce glonów brak, zastanawiałem się czy podawać drugą ale dałem.
I w jednym i drugim przypadku po podaniu środka NO2 w następnych dniach mocno podskoczyło, musiałem ograniczyć jedzenie i doprowadzić w miarę do stabilizacji.

#3991 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

U mnie chemia nie za bardzo chciała działać.
Glony zniknęły dopiero po zainstalowaniu T-Tronika.
Tak czystej wody to nie miałem dawno,normalnie jestem w szoku że tak się da :lol:

#4030 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.255 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.