Zaczynają pojawiać się glony

Nie mogę znależć tematu, Marku przenieś jak jest. Ładnie poproszę. Przy wzroście temp na zewnątrz, małej ilości roślin pojawiły u mnie się glony. Nie jest ich bardzo dużo ale są, oblepiają mi mojego lotosa np. Pytanie moje brzmi, czy jest środek nieszkodliwy dla ryb, a eliminujący to dziadostwo? Ryby karmię mało, z tego co czytam, to nie wiem, czy nie za mało. Karmię je z ręki, tzn, zjadają, mają nowe. Nic nie pływa i nie zostaje. Ktoś coś stosuje, poleca?

#3731 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podpinam sie pod Gosię :) u mnie to przez ostatnie kilka dni zrobiła sie masakra z glonami nitkowatymi :(

#3732 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

U mnie też tego mnósto się pojawiło,teoretycznie są nie do wytępienia bez użycia chemi.
Kupiłem tego
koimark.pl/index.php?option=com_virtuema...ory_id=57&Itemid=519
i pomaga, tzn użyłem na razie jedną dawkę 7 dni temu,teraz muszę sypnąć drugą ,bo glony nitkowe próbują się odbudowywać.
Te glony jedynie przydały się moim koi do składania ikry.

#3733 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja na glony nitkowate znam tylko jeden skuteczny inwazyjny sposób, to proszek który mam w ofercie.
Drugi sposób to duuuuuużo roślin i bardzo skuteczne i częste usuwanie odchodów ryb.
Tak by ograniczyć dostęp do fosforu glonom. W kupach karpi zostaje bardzo dużo fosforu, czym więcej karmisz tym więcej pożywki dla glonów.

Glony żywią się fosforem i słońcem, fosfor i fotosynteza to dwa czynniki które uruchamiają eksplozję nitek i zielenic.

Glony które osadząją się na folii i brzegach nie są aż tak wkurzające, czasami nawet wolę patrzeć na lekki meszek niż na gołą folię. Najgorsze są te nitkowate bo ich nie bierze nawet lampa UVC, tylko proszek je unicestwia, ale potem trzeba też je usunąć skutecznie nawet te obumarłe, bo te obumarłe znowu uwalniają do wody fosfor :P i tak koło się zamyka.

#3734 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Katastrofa, w zeszłym roku nie miałem problemu a w tym porażka :(

#3735 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bo w tamtym roku nie miałeś tyle ryb :) więcej gówienka = więcej fosforu

#3736 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja w ogole mam cos do d....bo radosne odchody wcale nie spadają na doł tylko sobie zalegają na sciankach. Zreszta nawet na dole jak są, to też sobie lezą, a nie sa zasysane przez pompę:-(

Ja mam mniej nitkowatych, a więcej zielonkawej wody. Nie, nie bawi mnie ten kolor, w ogóle:-(

#3737 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu takie są uroki pompy na dnie, dla tego ludzie robią grawitację z odpływami, ale u Ciebie pompa stoi w lekkim zagłębieniu więc nie powinno być aż tak źle.

Co do zielonej wody to lampa UVC powinna Ci zrobić kryształ przecież ty masz lampę 2x36 Watt!!

#3738 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zastanawiałam się dlaczego nie robi;-) nawet podejrzewałam ją, że coś jest nie hallo, ale nie wiem jak sprawdzić.

#3739 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W bardzo prosty sposób, wyjdź teraz wieczorem i zobacz czy świeci :) wlot i wylot są transparentne więc więc dwa króćce powinny świecić.
Na taki zbiornik jak twój to te 72Watt powinno wypalić glony aż miło a woda powinna być jak szkło!!

#3740 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słuchaj, bo ja mam te wyloty brudne, ide zobaczyc czy cos widać, czy te lampę trzeba wytrzec? nie wiem, z glonów?

#3741 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lewy świeci, prawy bardzo słabo, dużo słabiej niż lewy

#3742 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czyli wszystko jest w porządku, lampa UVC działa, zrób mi jutro fotkę tej wody.
Chcę zobaczyć w dzień jak to wygląda

#3743 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A nie myslisz, ze lampa jest brudna? i słabo światło przebija? Po nocy jest lepiej, woda jest w lepszym stanie. Pod koniec dnia gorzej. Zrobię jutro foty. Ale jest zielona, jak nic, lekko zgniło zielonkawa

#3744 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trochę za krótko by aż tak bardzo tubus się zabrudził, ale możesz jutro ją rozkręcić, wyjąć tubus kwarcowy i wyczyścić go tak na wszelki wypadek, tylko rób to nadzwyczaj ostrożnie.

#3745 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.311 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.