włączenie filtra

Witam czy można już włączyć filtr temperaturę na zewnątrz 10 stopni a wody 6?.kiedy można wpuścić koi ?karpie koi mam teraz w starym oczku wodnym i musze je przenieść do nowego

#119 napisał KOLA

Artur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOLA napisał: Witam czy można już włączyć filtr temperaturę na zewnątrz 10 stopni a wody 6?.kiedy można wpuścić koi ?karpie koi mam teraz w starym oczku wodnym i musze je przenieść do nowego


Filtr należy odpalać jak tylko w zbiorniku zniknie lód. Temperatura wody nie ma znaczenia, czym szybciej uruchomisz filtr tym lepiej. Co innego dojrzewanie filtra, filtr dojrzewa najszybciej gdy bakterie nitryfikacyjne mają pokarm w postaci pozostałości z przemiany materii ryb i gdy temperatura wody rośnie.

Śmiało uruchamiaj filtr już teraz ale ja na twoim miejscu uruchomił bym filtr w starym zbiorniku w którym obecnie przebywają ryby, poczekał aż temperatura wody wzrośnie do 10-12*C gdy ryby będą już żerować. Następnie działający już filtr z czynną biologią podpiął do nowego zbiornika i dopiero przy takim rozwiązaniu wpuścił.
(Najlepiej 50% wody przepompuj ze starego zbiornika i uzupełnij 50% wody świeżej)

#120 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.067 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

 • Firma:

  TIME Marek Szurpik

  ul.Hołowieska 56

  17-100 Bielsk Podlaski

 • Telefon:

  +48 730-301-809

 • Email:

  sklep@koimark.pl

 • Social:
 • Brak postów do publikacji.