Przeróbka odpływu dennego

Ostatnio szperając w sieci natrafiłem na ciekawy sposób przerobienia odpływu dennego.
Sposób ten pozwala na jeszcze skuteczniejsze i szybsze odprowadzanie zanieczyszczeń, ponieważ zanieczyszczenia wpadają bezpośrednio do kielicha odpływu a nie staczają się po grzybku.

Druga zaleta tej przeróbki to fakt iż żaden kamień większy od średnicy otworków nie wpadnie nam do opływu :)

Zamiast grzybka przykrywającego odpływ instaluje się kratkę ze stali nierdzewnej w kształcie kółka tak by idealnie pasowała do średnicy kielicha odpływu, do niej trzeba przyspawać nóżki i całość po prostu się stawia w kielichu.
Można w niej wywiercić otwory o różnej wielkości.

Ta metoda przeróbki dotyczy oczywiście tylko odpływów bez dyfuzora napowietrzającego, choć wydaje mi się że można i przerobić odpływ z dyfuzorem wiercąc otwór po środku kratki do rurki z powietrzem w ten sposób mamy pewność że nie wpadną nam kamienie do odpływu.

Pomysł bardzo fajny i wart przerobienia odpływu, ja na pewno zastosuję tą metodę w odpływach bez dyfuzorów.


#315 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To chyba też coś dla mnie. Obserwując tarło u Kilera doszedłem do wniosku, że mogę zatęsknić za jakąś formą roślinności w KOIpond oraz za tarłem. W konsekwencji zmieniłem trochę swój projekt i powiększyłem istotnie część płytką. Tam będzie ewentualne miejsce na mądrze prowadzoną roślinność.

Zobaczymy jak to będzie. Tym niemniej pomysł pasuje do mojego projektu jak ulał i lepiej to zrobić od razu niż zdejmować grzybek przykryty wodą, na głębokości 1,7 m. Dzięki. :clap2:

#316 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jeśli chcesz wycierać Koi to nie musisz mieć dużo roślinności, to wcale nie jest priorytet. Nawet w zbiorniku bez roślinności można wycierać tarlaki, wystarczą szczotki tarłowe i odpowiednie ryby z chęcią do igraszek ;)
Faktem jest że roślinność dodaje uroku i naturalności zbiornika do tego rośliny są ostatnim ogniwem cyklu azotowego i szlifują wodę z azotanów.

Natomiast takie KOIpond stricte japońskie, to tylko ciemne tło wody i kolorowe koi, otoczone głazami, obsadzone sosnami i klonami japońskimi + granitowe lampy





ale sęk w tym że mi się podobają i takie stricte japońskie zbiorniki i lubię też te roślinne z pięknymi nenufarami i roślinami szuwarowymi. Spróbujmy to pogodzić ;) trochę Japonii i trochę roślin :) zobaczymy co da się zrobić :)

#318 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

śliczny ten zakątek z wodospadem :ohmy:

#319 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.439 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.