RDF filtr bębnowy made by OSAD

[quote="OSAD" Tak zwykłe kanalizacyjne PVC.[/quote]

Czy uszczelniales je jakos dodatkowo silikonem czy obejdzie sie bez tego?

#6797 napisał slk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

slk napisał: [quote="OSAD" Tak zwykłe kanalizacyjne PVC.


Czy uszczelniales je jakos dodatkowo silikonem czy obejdzie sie bez tego?[/quote]

Nie ma potrzeby niczym uszczelniać. W tych rurach nie ma wielkiego ciśnienia.

#6802 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jestem pod wrażeniem ,piękny filtr, ja sam bym takiego nie zrobił, skad wziąść materiały itp.
Co napędza Twój bęben i gdzie to kupiłeś?

#6832 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Jestem pod wrażeniem ,piękny filtr, ja sam bym takiego nie zrobił, skad wziąść materiały itp.
Co napędza Twój bęben i gdzie to kupiłeś?


Filtr wykonany jest z PP gr 15 mm, producent SIMONA. W firmie mam frezarki CNC. Generalnie w firmie zajmujemy się wykonywaniem różnych rzeczy z wszelakich tworzyw sztucznych, więc to dla mnie nie za bardzo skomplikowana realizacja.
Do napędu bębna zastosowałem motoreduktor DOGA 12V o mocy 9 Nm.

#6900 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korytko z plexi gotowe. Na zdjęciu nawet nie bardzo widać, jak zapaprane są łączenia.
Odpływ w poziomie, konieczne były czary mary jak podgrzewanie i zwijanie plexi.
Tak jak planowałem, dno korytka zrobiłem na 7cm, żeby liście mogły swobodnie po nim płynąć.
Jedna uwaga - plexi jest krucha, muszę bardzo się postarać, żeby przypadkiem koniec korytka nie zahaczył o wnętrze bębna, bo może strzelić i parę centymetrów wody z oczka pójdzie do kanalizacji.

#6969 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No faktycznie sporo pracy musiałeś włożyć, zwłaszcza te zakręty na wyjściu koryta karkołomne.
Mam pewne wątpliwości czy osiągniesz lepszy efekt spłukiwania. Na pewno lepiej będzie w górnej części rynny, al przy wylocie już będzie gorzej bo nie ma zwężenia. Nie bardzo widać na tym ujęciu ale chyba spadek rynny nie jest zbyt duży.
Moim zdaniem, najważniejsze w konstrukcji rynny jest aby miała jak największy spadek i powinno być zwężenie na końcu.
To zwężenie powoduje zwiększenie poziomu i prędkość spływającej wody. To jest ważne, bo lepiej przepycha nieczystości w porównaniu do rynien które mają stałą szerokość dna.
Wydaje mi się, że w Twojej konstrukcji woda będzie miała stałą prędkość bo szerokość dna jest taka sama na całej długości. Dobrze że ta szerokość jest nie za duża.
Bardzo jestem ciekawy jak będzie Ci się sprawować w działaniu

#6970 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OSAD napisał: Bardzo jestem ciekawy jak będzie Ci się sprawować w działaniu

Zdam relację jak przełożę filtr do piwnicy w grudniu.
Obserwowałem pracę dotychczasowego koryta - tam w ogóle nie ma żadnego zwężenia, cały czas płaskie dno 20cm i jeżeli ta ilość wody, która płynie obecnie szerokością 20cm będzie płynęła po dnie szerokości 7cm, to przy podobnym spadku - wszystko powinno lecieć do odpływu bez żadnych ale.
Spadek dna jest jakieś 5cm na pół metra, czyli 10%.

#6971 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.062 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.