AirLift-kudłaty

Tak, idąc dalej w trzeciej i czwartej pocięty peszel



I cały filtr

oczywiście jest to wersja oszczędna nie mająca nic wspólnego z nowoczesnymi koipondami :P

#3296 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kudłaty, fajnie i oszczędnie to wszystko wymyśliłeś. Całość robi wrażenie i potwierdza, że dla chcącego nic trudnego :)

#3302 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kudłaty, oszczędnie czy nie najważniejsze że działa.
Twój filtr bardzo mi się podoba, robi wrażenie . :)

#3303 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Patrząc na zachowanie się peszli w komorze, a także swojego Helixa - utwierdzam się w potrzebie innego rozwiązania odpływów z komory. U siebie zrobię chyba tak, że w dwóch narożnikach wstawię siatkę od dołu do góry tworząc trójkątne przestrzenie zbierające odpływającą wodę. Dzięki temu w całej pozostałej przestrzeni komory media będą mogły swobodnie się poruszać i nie będą blokowane, jak to widać za dwiema pionowymi rurami na zdjęciu z peszlem.

#3310 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki za uznanie ;) . Pawle możliwości jest wiele wszystko zależy od pomysłu i potrzeby ja gdybym mógł zrobiłbym odpływ z komory górą na całej szerokości taki pasek bo optymalnie jest jak wchodzi do komory dołem a wychodzi górą i najlepiej gdy są to proste grodzie pierwsza nizej do samego dołu a zaraz za nią druga wyżej ale pod spodem z przelotem do następnej tak jak np.w bioklarze.U mnie jak pisałem (powietrze cale poszło na AL a peszelki delikatnie poruszają się od przepływu wody).Czeka mnie w przyszłosci ponowna przeróbka doróbka bo jak sam widzisz ciągle coś za póżno się dowiadujemy :lol:

#3312 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy złożu pływającym (w miarę) swobodnie nie ma znaczenia położenie odpływu względem dopływu, w granicach rozsądku. Na poniższym rysunku: gdyby dopływy (koła) były na dnie, a odpływy z pionowych trójkątów gdzieś płytko pod powierzchnią - to układ zapewniałby całkiem dobre wymieszanie.

#3313 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Masz racje mogę te rury dać do rogów wystarczy dołożyć kolanko i zrobić elke i było by ok,tylko na tą chwile chcę się nacieszyć tą czystą wodą bez grzebania ;) .Z drugiej strony w moim przypadku wiele to nie zmieni bo ciśnienie wody jest zbyt słabe by ruszać taką ilość wody w komorze natomiast będzie super jak znów podłącze napowietrzanie ale dzięki za sugestie :) A z innej beki jak sobie radzisz ze swoją wodą?przerabiałeś filtry?Bo jak nie to ja bym się nie bawił na Twoim miejscu z rurami,chyba że przeróbka opiera się o beczki czy mausery to wielkiego wyboru połączenia wtedy rzeczywiście niema


Dno około 180-190cm ;)niestety zdjęcia nie są najlepsze.

#3323 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

czester 1 napisał: jak się przytkają to woda ma jakiś inny wpływ?

Można taki rękaw założyć na trójnik wtedy gdy się"przytka"to woda pójdzie górą ale dlatego mam wybór od 400-200 a nawet drobniejsze z wcześniejszego zakupu żeby sobie odpowiednio dobierać w zależności od stanu wody ;)

#3326 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kudłaty napisał: mogę te rury dać do rogów wystarczy dołożyć kolanko i zrobić elke
...
A z innej beki jak sobie radzisz ze swoją wodą?przerabiałeś filtry

Mi chodziło raczej o to, żeby wewnątrz komory nie było żadnych rur, tylko pusta przestrzeń.
Czyli u siebie - na razie docelowe filtry są w planach budowy - zrobię te trójkąty i w ich wnętrzu - tak jak piszesz - bez rur - jedynie otwory połączone z kolejną komorą, czy co tam będzie.
Woda po kuracji nadmanganianem jest krystaliczna, na razie systematycznie dzień po dniu szczotkując ściany i dno usunąłem cały osad - obecnie wygląda na to, że w wodzie brakuje już biogenów. Co prawda ma delikatnie zielony odcień mimo klarowności, ale tak już zostawię, UV doszlifuje ją. Tymczasowo jest wszystko po staremu - z cyklonu -> równolegle na 2 beczki 200 l od spodu, tam pumeks w workach raszlowych + same worki dla wypełnienia, stamtąd do oczka. A na dnie oczka tymczasowo filtr z ovatą.
W tym roku przeniosę ten filtr do osobnej komory koło beczek, żeby nie zagracał dna rybom - będzie zasilał złoże zraszane. W przyszłości planuję też zrobienie basenu akwaponicznego ok. 1,3 x 4 metry, 0,5 głęboki - to już będzie ostatni element zaplecza utrzymującego pożądany stan wody.
W ogóle to beczki przykryłem podestem z desek tarasowych z modrzewia, więc dysponuję prostokątem 1,3 x 3,5 metra - jest gdzie robić porządne filtry. A wszystko to dla oczka 7m3 :)
Moja inspiracja - to rozwiązanie kolegi @Frostbitez z forum Koiphen.

#3327 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Daj link na tego kolegę.

#3328 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Daj link na tego kolegę.

www.koiphen.com/forums/showthread.php?14...-Omosako-shiro-again
Wpis #15 - podaje tam parametry swojego układu.
Gość wyczynia cuda z wychowem od małego tosai, do baardzo wielkiego... ...tosai...

#3333 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pawelm napisał:

"Woda po kuracji nadmanganianem jest krystaliczna, na razie systematycznie dzień po dniu szczotkując ściany i dno usunąłem cały osad"

Paweł, naprawde jesteś pozytywnie zakręcony,ja przed przeróbką też się tak "bawiłem"ale o zgrozo za parę dni pojawiał się świeży osad i woda mętniała.Jeżeli cały osad wyłapujesz w ovate to jest ok.Teraz postanowiłem postawić na przyrode :lol: i czekam aż sama zrobi z tym porządek.Jak zaglądam do komór to na dnie "bielutko"pojawiają się takie centki siedliska bakteri ale niema mowy o glonach czy warstwie osadu.W samym zbiorniku osadu sporo kilka mm.ale nie ruszam może i tam biologia sobie poradzi.Muszę spróbować Twojego patentu z czyszczeniem rur odpływu dennego bo jakby wolniej woda wylatuje i nipotrzebnie AL jest ponad wodą.

#3344 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzisiaj czyściłem rurę z odpływu dennego ale niestety była czysta,miałem nadzieje że woda popłynie szybciej :lol: no nic,nie pozostaje nic innego jak zmniejszyc przepływ AL lub dowiercić jedną 110-tke bo dwie i 50-tka jednak za mało.

#3470 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bogdan, to na pewno kwestia potęgi Twojego airlifta, mówię to po obserwacji tego, co się u mnie dzieje po zmianie pompy z ACO-003 na Secocha. Przy rurze 70mm przepływ jest taki, że w airlifcie poziom spada ponad 20cm.
A jeszcze co do ovaty, to paradoksalnie, jakoś nie do końca sobie radziła z lekkim zmętnieniem wody, natomiast przy dopaleniu AL Secochem zwiększony przepływ przez filtry z pumeksem ku mojemu zdziwieniu zdziałał cuda - woda taka jak u Ciebie :)

#3472 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kudłaty a gdzie są twoje ryby? nie masz na razie ryb?

#3473 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.292 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.