AirLift-kudłaty

Silnik forum nie obraca zdjęć, musisz już takie komórką robić. Przed zapodaniem na forum, musisz je obrócić w kompie.

#3243 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: Bo i tak gówienko i wszystkie osady pozostają w obiegu. Czyli dopóki ich nie usuniesz fizycznie będą zanieczyszczały wodę tak jak by były dalej w samym oczku :P

No to właśnie ten rodzaj prefiltra zrobiony jest jako vortex-wirówka i cały osad i syfek wraz z kupami wciskany jest na dno tego stożka i co ustalony czas przez np.elektrozawór usówane poza obieg ;)

#3245 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jestem pod wrażeniem :)
Musisz być niezłym majsterkowiczem . :cheer:

#3248 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czym uszcelniłeś ściany betonowe filtra.

#3250 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oj tam,ja widzę że Ty Sylwku nieźle sobie radzisz ;) tak dalej i niedługo będziesz siedział w hamaku,piwko popijał i lukał na rybki. :)

#3251 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KILERK1 napisał: Czym uszcelniłeś ściany betonowe filtra.

Smarowałem ultramentem ale materiał jest niestabilny tzn to co pod wodą to OK ale jak mróz połaskocze to lubi sie połuszczyć szczególnie tam gdzie beton jest starszy,planuje w przyszłosci pociągnąć żywicą.

#3252 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał: To nie takie coś :) tylko prefiltr sitowy łukowy, napędzany powietrzem

On nie jest napędzany powietrzem. Powietrze służy jedynie do omywania sita od dołu dla usunięcia z niego osadu.
Tak jak pisze Kudłaty, jeżeli zaprojektujemy usuwanie z dna osadzonych kupek kilka razy na dzień, to skuteczność tego rozwiązania jest całkiem przyzwoita.

#3258 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przepraszam źle napisałem, wszystkie te holenderskie łukowe zanurzeniowe są napędzane grawitacją oczywiście to zrozumiałe, ale holendrzy piszą że napędzane są powietrzem ponieważ powietrze robi za napęd układu jak by spryskującego sito.
Wymyślono je dla tego że większość profesjonalnych pondów holendersko-belgijskich jest właśnie oparta na grawitacji, a grawitacja w przeciwieństwie do pompy ma plusy i minusy, plusy wiadome a minus to właśnie ten aspekt iż nie ma kto czyścić sita, w przypadku pompy woda sama się stacza i sama sendymentuje na sicie. Stąd napęd powietrzny sit łukowych-zanurzeniowych.

Teraz jaśniej napisałem :)

#3263 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kudłaty napisał: No muszę się pochwalić,umie woda jak w Morskim Oku czyściutka i przejrzysta do dna.

jak długo masz już wodę w oczku/pondzie?
te skarpety ile maja mikronów?
jak się przytkają to woda ma jakiś inny wpływ?

#3266 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepiej jakbyś wstawił foty zbiornika i całej filtracji. Już widać po tych paru fotkach że jest się czym chwalić ;)

Może coś " zgapię " dla siebie ;)

#3272 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

czester 1 napisał:

kudłaty napisał: No muszę się pochwalić,umie woda jak w Morskim Oku czyściutka i przejrzysta do dna.

jak długo masz już wodę w oczku/pondzie?
te skarpety ile maja mikronów?
jak się przytkają to woda ma jakiś inny wpływ?

Wode lałem we wrześniu jak pamiętam,prosto z kranu.Około 3-ech tygodni była przejrzysta potem brunatna,zimą jak przymroziło to była poprawa.Na wiosnę brunatna.Jak zrobiłem AL to zapodałem pocięte peszle 400litrów i mocno napowietrzałem ale bez większych wodotrysków tak około2-3tyg więc dozuciłem tydzień temu do drugiej komory worki raszlowe sporo około 500litrów i powietrze cale poszło na AL a peszelki delikatnie poruszają się od przepływu wody bo wchodzi ona do komory od dołu prosto w góre trochę nietypowo ale mi to pasuje i wpuściłem na próbę rybki pospolite jak pisałem.To był moment kulminacyjny na drugi dzień zauważyłem poprawe na trzeci około 1.5 m przejrzystości i tak co dzień to łał :oops: W tej chwili około 180-190 gł i można dostrzec ''gówienko'' na dnie.Te worki dokupiłem po 2szt -400mikro 300 200 w tej chwili są 400 a przepływ jest dosyć spory około 20m3/h .Można je zciągnąć ale wtedy cały syfek zatrzymywał by się dopiero na raszlowych.Kiedy się oblepią to począsniesz nimi i jest duzo lepiej ale drobinki które osiadają na nim po zewnętrznej stronie wtedy przechodzą dalej więc delikatnie sciągam i płuczę wszystko w wiaderku.

#3273 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A jak Bogdan z temperaturą? U mnie na razie z trudem 15C, ale dodatkowo przepuszczam wodę przez ad hoc zrobiony z folii basenik o powierzchni ok. 7m2, głębokość 4cm - nieźle to działa, parę cieplejszych dni i wpuszczam ryby.

#3278 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No właśnie temperatura podobna jak u Ciebie.Sprawdzony patent mam z rurą 32mm czarna nie cięta (peszel samoch twardy)układasz go jak solara i np. co godzinke przpuszczasz obieg pompką na kilka minut. ;)Dogrzewałem w ten sposób basen dzieciom latem.

#3281 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.



Druga komora worki raszlowe.

#3283 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W drugiej komorze są tylko worki ? bez zawartości ile, ich tam wsadziłeś ?
Po lewej stronie jest jeszcze jedna komora ?

#3285 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.235 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.