Filtr sitowy-łukowy DIY

Dziś zamówiłem sita do filtra sitowego DIY filtra sitowego 125mikronów i 210mikronów - zobaczymy czy uda mi się skonstruować filtr tak, że pompa będzie za filtrem sitowym :).
Niestety nie mam czasu bo pracuję ostatnio od 8-22 :).

#2961 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Super :) a masz moze zdjecia jak ten filtr sitowy wygląda? Chętnie podpatrzę i może coś tez zrobię B)

#2962 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na razie to wygląda na kartce papieru i kupiony jest kosz na śmieci 240l w leroy merlin. Reszta w głowie.

#2963 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niby jak to wyglada w przekroju itp. to też wiem, gorzej już z realizacja :( a pompę jak chcesz zamontować bo to jest dość ciekawe? Rozumiem, że do filtra sitowego będzie działało na zasadzie grawitacji? Możesz tą kartkę wrzucić?

Sita zamawiałeś na sitono.pl? Czy gdzie indziej?

#2964 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sitotech.pl/

grawitacja z odpływu dennego na sito za sitem w dół gąbki do dołu przegroda dzieląca pojemnik na dwie części z otworem dołem. W drugiej części maty pionowo + pompa.

Pytania są dwa:
czy pompa nie będzie za szybko ściągała wody i czy grawitacja na rurze 50mm oraz sito nie będą powodowały spadku przepływu tak, że będzie groziło pracą pompy na sucho.

#2966 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No właśnie, średnica 50mm, Marek i koledzy tutaj zawsze zaznaczali, że średnica minimum 110mm ale czy to z doświadczenia czy opisów z innych forum to nie wiem. Pytanie jaka chcesz jeszcze użyć pompę?

Sita z Gliwic to juz bliżej mnie :)

#2967 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak 110mm to optymalna średnica, ale w małych zbiornikach można zrobić mniejszą średnicę, bo przepływy są znacznie mniejsze.
Też teraz się bawię w grawitację na 63mm. Będę spinał dwa zbiorniki po 1,8m3 pod ProfiDruma 45/20. Pompa będzie jedna i jeden bioklar 15 MOV + mini Bakki.

#2968 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No właśnie co to znaczy małe przepływy? Tzn o jakim przepływie pompy będziecie stosowali?

#2971 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: No właśnie, średnica 50mm, Marek i koledzy tutaj zawsze zaznaczali, że średnica minimum 110mm ale czy to z doświadczenia czy opisów z innych forum to nie wiem

U mnie pompa 6500 l/h przy pełnym przepływie (nieprzydławionym osadem na filtrze) daje radę ściągnąć z dna Mausera odchody, także w 110-tce odpływu nie osadzają się one w poziomych odcinkach. Ale to minimum moim zdaniem.

#2972 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

U mnie na dwie rury 63mm pójdzie jakieś 10tys max po około 5m3/h Mędę testował jak to będzie się sprawowało. Jak coś to będę regulował przepływ. U mnie pompa będzie stała na zewnątrz zbiornika AquaKing ANP-13000. Te pompy będą dostępne za około tydzień.

#2973 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki za info Panowie :) ja mam 10 tyś i zastanawiałem sie czy to za dużo czy za mało a na chwile obecna nie chciałbym kolejnych mało trafiońych zakupów (dobrzeże nie jakoś wyjątkowo drogich :) )

Marku, a dlaczego pompa zewnętrzna? Jakiś konkretny powód? Plusem na pewno jest to, że nie trzeba dodatkowo zbiornika lub kombinacji z umieszczeniem pompy, jakieś inne?

#2974 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

dla czego pompa zewnętrzna? :) a jak sobie wyobrażasz grawitację z profidrumem i pompami na dnie zbiorników? Nie da się tak - pompa musi stać za prefiltrem. Dopiero potem możesz sobie podać wodę albo na bioklara albo na bakki albo na co chcesz ;)

#2975 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie mowię Marku o pompie na dnie zbiornika bo podstawy grawitacji znam albo już dowiedziałem się:) chodzi mi tylko o rodzaj pompy i jej wstawienie w system :) pisałeś, że pompa będzie zewnętrzna czyli nie będzie w beczce/filtrze itp tylko będzie po prostu sobie stała na zewnątrz bo nie musi stać w wodzie :) stad moje pytanie czy ze względu na korzyści z rezygnacji z dodatkowego zbiornika czy jakieś inne?

PS mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem :)

#2976 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No właśnie nie za bardzo rozumiem. :) albo Ty nie rozumiesz :)

Cytuję Ciebie

"Marku, a dlaczego pompa zewnętrzna? Jakiś konkretny powód? Plusem na pewno jest to, że nie trzeba dodatkowo zbiornika lub kombinacji z umieszczeniem pompy, jakieś inne?"

Więc jeszcze raz ponawiam odpowiedź - powodem jest grawitacja! :) dwa zbiorniki połączone w grawitacji z profidrumem i jedną pompą. Jak sobie to wyobrażasz bez pompy zewnętrznej??

#2977 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hmm jednak nie rozumiemy sie :)

koimark.pl/media/kunena/attachments/641/Grawitacja-rysunek.jpg

Ja mówię o takiej sytuacji jak wyżej, pompa jest za filtrem sitowym, czyli Twoja grawitacja, a jest na zewnątrz, nie w beczce lub innym zbiorniku :) mam nadzieje że teraz dokładniej. Chodzi mi o samo zastosowanie pompy zewnętrznej czyli takiej która aby pracować nie musi być całkowicie zanurzona w wodzie

#2978 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.248 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.