Wypadek - 40cm koi wciągnięty do skimmera brzegowego

Nawet nie wiecie jak jestem wkurzony, jedna mi wyskakuje druga mi choruje, dziś zobaczyłem że trzecia też ma płetwę grzebietową tak samo "zjedzoną", a na dodatek dziś 40cm koi został wciągnięty do skimmera brzegowego, powiedzcie mi jak to cholera możliwe????

Na karmienie odłączyłem airlifta, po karmieniu załączyłem prąd po czym słyszę jeden plusk w skimmerze, myślę że jakiś malec tam wpłynął i po włączeniu go zaciągnęło, biegnę otwieram dekiel a tam wyskakuje wielka płetwa.

Nim rozłączyłem pompę to karpia mocno pokiereszowało. Sporo łusek wyrwanych, płetwa ogonowa, płetwa grzbietowa. Masakra.

Same ostatnio porażki.

#5517 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przecież skimmer ma klapkę ?

#5518 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No ma i zobaczyłem zwiniętego koi zasysanego przez sitko, za zamkniętą klapką.

Nie wiem, może akurat tam grzebał jak włączałem airlifta i go zassało. Nie mam pojęcia, bo to przecież ponad 40cm ryba.

Jedyne co teraz zrobiłem do zmniejszyłem przepływ skimmerem a zwiększyłem dennym, no i będę uważał przy odpalaniu, alby nie było w pobliżu skimmera ryb.

Wiecie co poszukałem i wygląda na to że nie jestem jedyny (zakładam siatkę na wlot):
link1
link2

#5519 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przecież siatka to podstawa
Mam takie siatki
Masz szerokie usta czy tylko skimmer?



mam też małe bezpośrednio na skimmer nakładane

#5520 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

o taka siateczka Ci potrzebna 210x205x8mm pasuje na standardowy skimmer brzegowy bez szeroich ust.


#5522 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.442 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.