Koi expo Germany 2014

Skoro nikt od dawna nie pisze, to wrzucę kilka zdań od siebie.

Tydzień temu miałem przyjemność wsiąść udział w Koi Expo Deutchlad pod Berlinem ( www.koiexpo.de ).
Każdemu polecam taką wycieczkę z kilku powodów:
1. Na własne oczy można się przekonać, że to hobby "masowe" a nie elitarne. Nawet w Niemczech wschodnich liczba aut gości na parkingu przekraczała mocno 500 sztuk. Trudno sobie wyobrazić u nas taką sytuację.
2. Można się silnie podszkolić z technik filtracji, a dla osób planujących inwestycję w koipond rzekłbym - to niezła okazja do zakupów, ponieważ możliwość rabatów w wysokości 20 % nie jest niczym szczególnym. Po prostu nikt nie chce wozić ekspozycji do domu.
3. W kwestii ryb, które można zakupić mam mieszane uczucia. To chyba nie jest dobre miejsce do zakupów. Trzymam się przekonania, że karpie nie należą do zwierząt kochających podróże i im mniej stresu związanego z podróżami - tym lepiej. Poza tym, szczerze mówiąc nic mnie nie zauroczyło. Miałem ochotę na zakup, ale nic z tego nie wyszło:(.
4. Ryby konkursowe zobaczyć warto zawsze. Na szczęście ograniczono im stress poprzez nałożenie siatek na zbiorniki co powodowało, iż ryby były spokojne, ale zdjęcia wychodzą fatalnie (dlatego ich nie zamieszczam). No cóż na żywo wszystko wygląda ok:) więc można powiedzieć, że to ważny powód za wyjazdem. Warto zobaczyć medalowe okazy, aby pokochać koi jeszcze bardziej.
5. Warto przyjrzeć się też roślinom, bonsai, sposobom prowadzenia drzew. W wielu przypadkach to standardowe gatunki typu (sosna czarna), tylko bardzo mądrze i konsekwentnie prowadzone. Mnóstwo nauki, a efekty niewiarygodne. Myślę, że jeszcze przez wiele lat lepiej będzie w Polsce prowadzić takie okazy niż płacić olbrzymie pieniądze za osiągnięty efekt przez kogoś innego ...

Tak sobie pomyślałem, że jak już to forum ożyje mocniej, to mając na uwadze dobre połączenie autostradowe z Berlinem można by w następnym roku na forum "skrzyknąć wycieczkę", bo chyba łatwiej dojechać do Berlina niż doczekać się na imprezę tej skali w Polsce. Cóż, w zakresie propagowania piękna koi i profesjonalnego podejścia do tematu - czeka nas wiele pracy.

W pamięci mam bowiem jedną kwestię - Niemcy leżą tak blisko nas, ale ilość firm profesjonalnie zajmujących się handlem, hodowlą, budową ogrodów japońskich i koi pond w Niemczech jest większa od miłośników hodujących ryby u nas w swoich ogrodach ...

W załączeniu kilka zdjęć ...

PZDR, BB_King
#211 napisał BB_King

Pasja daje energię ...
Za tę wiadomość podziękował: KOImark

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajna sprawa, nie mogłem tam się wybrać w tym roku - taka praca ;-)
ale za rok trzeba coś pokombinować

#212 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chyba KOIshow Berlin 2014 im się udał skoro powtarzają to w tym roku. Jak ktoś chce poznać szczegóły - podrzucam link.

www.koiexpo.de/

W sumie to najbliższa, tak kompleksowa wystawa dla miłośników koi. Może ktoś się skusi.

#2930 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.004 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

 • Firma:

  TIME Marek Szurpik

  ul.Hołowieska 56

  17-100 Bielsk Podlaski

 • Telefon:

  +48 730-301-809

 • Email:

  sklep@koimark.pl

 • Social:
 • Brak postów do publikacji.