kilka fotek moich pupili

Jak ryba za szybko rosnie! kladz zbyt duże silę w wzrost to kolory często sie nie dokonca wykształcają! moje ryby w zimą maja najintensywniejszy kolor. Wedlug moder koi blod konishi idealne warunki nie sa tez najlepszym rozwiazaniem różne badzce wpływaja na tak zwanne wykończenie kolorow

#4923 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak, tak. I właśnie u Frostbiteza ryby rosną błyskawicznie - w parę miesięcy od 25 do 55 cm - i nie za szybko.
OK, w razie czego kończę, bo to temat Tomka, albo dyskusja gdzieś do osobnego wątku.

#4924 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam, dołącze sie do wątku, pomimo że Tomka. U mnie latem woda jest zupą, całe oczko mam nasłonecznione. Zero drzew czy krzewów, które zrobiłyby chociaż trochę cienia i u niektórych ryb zauważyłem ze kolory zrobily sie bardzo marne. U sanke, która przez lato miała spory przyrost, biały zrobił sie blado czerwony a u shiro utsuri czarny zniknął. Po okresie zimowym jakość kolorów wyraźnie poprawiła sie, do ideału jeszcze sporo brakuje ale naprawdę jest lepiej.

#4925 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Też u siebie obserwuj że najlepsze kolory ryby mają w okresie zimowym (zimowane w oczku pod przykryciem temperatura w zimie 8-10 stopni). W lecie mimo że oczko mam mocno zaciemnione i temperatura wody ok 20 stopni, kolory im się pogarszają z upływem czasu, słabsza czerwień ( np. Kikusuj) lub mocno ciemnieją np. Ochiba.

#4926 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Snoopwlp-napisz jak masz na imię bo się głowie jak to napisać ;) ;)
nie rozumiem dlaczego masz zupę? przy takiej dostępności informacji i filtrów w każdym zbiorniku idzie osiągnąć kryształ
a jeśli chodzi o tracenie kolorów to moje zdanie jest jedno "jakość ryb"
wiadomo że są inne czynniki np.woda-jej skład,minerały,ph,pokarm itd. ale niestety ja się już przekonałem że jak się kupi hu...rybę to taką będziesz miał i tyle
a kikusui wpadający w pomarańcz jest bardziej ceniony w Japonii niż czerwony

Osad spróbuj w lecie podmieniać wodę , tak ok.po miesiącu zobaczysz różnicę
a tak na marginesie to mogli byśmy się jakoś styknąć, pogadać ,powymieniać się doświadczeniami
Chyba mieszkamy blisko siebie?

#4929 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hej Tomek, Daniel jestem :) na dole jest zapisane aby było łatwiej :). Mówiąc zupa miałem na myśli temperaturę wody a nie jej kolor :) może źle to napisałem :) prawdą jest że z ch.....j ryby zbyt wiele nie będzie ale fakt, kolor przez zimę poprawił sie :)

Ja jestem z pod Prudnika (woj. opolskie) ale rownież codziennie jestem w Opolu, można kiedyś spróbować zorganizować małe spotkanie.

#4930 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sory Daniel nie kontaktuję dziś miałem ciężki dzień w pracy.
pisałem do Osada że możemy się spotkać choć za parę tygodni będę pracował w Opolu więc nic nie stoi na przeszkodzie zalecieć do Ciebie.

#4931 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie ma problemu :) To Wy w sumie z daleka jesteście bo aż z Lublina!!! Choć dwa lata temu bywałem czasami tam :) w Opolu będziesz pracował? Ciekawe, przecież to wymarłe miasto, w Lublinie więcej sie dzieje, bynajmniej w budownictwie

#4932 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elektrownia,3 miesięczny kontrakt.

#4933 napisał Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak właśnie myślałem, wszyscy tylko elektrownia :) ja ma siedzibę z 400mb od elektrowni :) oczywiście nic tam nie robimy

#4934 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam Tomku
jestem nowy na forum i próbuję czerpać garściami z wiedzy innych w temacie przebudowy mojego zbiornika. Twu , twu , żeby nie zauroczyc masz piękne koi. Mnie interesuje gdzie masz ustuowany zbiornik na zimę i jakiej pojemności ? Nie wiem czy dobrze wydedukowałem , że jesteś z Opola . Ja mieszkam w Grodkowie na granicy woj. opolskiego i dolnośląskiego.

#4936 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cześć Marku,
Ja jestem z woj. opolskiego, Prudnik :) Tomek niestety nie.
Ja na przykład mam zbiornik w garażu zrobiony z krawedziakow i sklejki, a wyłożony jest EPDM, pój. 3m3. Jako filtr działa Bioklar 15 i daje radę. Co prawda mam tylko 21szt. Koi wielkości 25-45cm. Na chwile obecna starczy.

#4939 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Osad spróbuj w lecie podmieniać wodę , tak ok.po miesiącu zobaczysz różnicę
a tak na marginesie to mogli byśmy się jakoś styknąć, pogadać ,powymieniać się doświadczeniami
Chyba mieszkamy blisko siebie?[/quote]

No właśnie. Jest nas tak mało, że to właściwie nasz obowiązek. Koniecznie musimy się spotkać.

#4941 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam
podaję swój nr tel 602692365 i mieszkam dokładnie w Starym Grodkowie 104 , jak jedziesz do Wrocka na bank przejeżdzasz koło mnie więc zapraszam na kawę jak i ciebie Tomku na delegacji w Opolu :cheer:

#4948 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.255 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.