Przeróbka zbiornika MarekB.

Mamy kolejny fajnie zapowiadający się zbiorniczek i nowego KOImaniaka ;)

Zbiornik będzie przerobiony na grawitację:
-dwa odpływy w tym jeden AIR
-skimmer brzegowy
-4 RTF 63mm
-prefiltr bębnowy
-uszczelnienie EPDM
-filtr zraszany

Jest już wymurowana bardzo duża komora filtracyjna, co oczywiście się przyda na złoże ruchome.

Wstawiam kilka fotek jak obecnie to się przedstawia.
















#4775 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolejny maniak ;) teren fajny ,dużo miejsca, można poszaleć.

#4776 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam
Dzięki Marku za opis mojego projektu.Zwracam się do wszystkich chętnych do udzielania mi wszelkich podpowiedzi przy przebudowie.
Uważam gdzie tyle głów tam zawsze coś mądrego się wymyśli. A na poważnie to licze na Wasze doświadczenie i praktykę. Co jakiś czas będę relacjonował fotograficznie co już zrobiłem.
W przyszłości chce zamontować filtr bębnowy , czy ktoś mi wyjaśni jak on działa , to znaczy :
- ile powinno być wyjść jeśli będzie 3 wejścia o średnicy 110 mm ?
- czy filtr włącza się gdy woda opadnie i działa do momentu wyrównania poziomów , czy jest ustawiony czas pracy ?
- i czy jest okres między ostatnim obrotem , a nowym .?
Proszę o wyrozumiałoś , jestem laikiem i niektóre pytania dla niektórych mogą się wydać banalne.
z góry dziękuję Marek

#4797 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marku cześć

Damy radę spokojnie już Ci wiele wyjaśniłem przerobienie tego zbiornika nie jest trudne.

Co do filtra bębnowego to w przypadku np firmy AEM możesz zamówić dowolną ilość wejść i wyjść.
Wejścia dopasowuje się do twoich zasysających rur, czyli np: odpływy denne i skimmery brzegowe
Jeśli masz dwa odpływy i skimmer trzeba zrobić 3 wejścia ale zawsze warto zrobić jedno dodatkowe wejście by mieć alternatywę np na dodatkowy skimmer który Ci się zamarzy.
Musisz też pamiętać o jednej żelaznej zasadzie.
- 1 odpływ denny oparty na rurze 110mm może grawitacyjnie podać około 10m3/h
- 1 skimmer brzegowy grawitacyjny około 5-7m3/h w zależności wysokości na jakiej go osadzisz

Więc jeśli chcesz uzyskać przepływ w swoim filtrze bębnowym na poziomie np 40m3/h
Musisz planować co najmniej 3 odpływy + 2 skimmery
i tak analogicznie 50m3 4 odpływy + 2 skimmery

Natomiast wyjścia dostosowuje się do ilości pomp które chcesz mieć
Jeśli chcesz wyciągnąć z bębna 40m3/h za pomocą jednej pompy to możesz zrobić jedno wyjście 110mm
Jeśli chcesz mieć dwie pompy robisz dwa wyjścia 110mm mogą to też być mniejsze wyjścia np 63mm
ale zaleca się 110mm wychodzące z bębna potem stosuje się redukcje gumowe.

Obroty i długość płukania jest regulowane, natomiast pompę HP dobiera się do modelu filtra - czym więcej dysz tym mocniejsza pompa.

#4799 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koledzy gdzie mogę kupić tanio rury 110mm pvc z kształtkami i rury 63mm do podłączenia RTF
Marek

#4803 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

U mnie ;) do odpływów wystarczy Ci rura 110mm PN10
do RTF możesz zastosować wąż albo też rury 63mm
Policz dokładnie metry wyślę Ci ofertę na e-maila

#4804 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ok , jak wrócę po 14 .03 to się za to wezmę i prześlę zapotrzebowanie

#4805 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam
Zaczełem prace przy moim oczku , na pierwszy ogień idzie filtr . zdjęcia jutro. Mam 4 komory , w jednej zamierzam dać Helix a w pozostałych ??????????? Czekam na podpowiedzi . Marek p.s. Panie Marku jak z moim zamówieniem ? :)

#4820 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja bym dał na dwie komory Helixa, w trzeciej matę z napowietrzaniem od dołu a czwarta Ci posłuży jako komora techniczna na prefiltr, UVC, pompy, dmuchawy itd
ps
Proformę masz na e-mailu

#4834 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panowie i Panie
zaczełem prace ;)









#4881 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ta drewniana komora z szalunkiem z płyty OSB to ma być komora techniczna?

#4882 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak to miejsce na przyszły profiltr
Pompy będą z drugiej strony filtra.

#4884 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W pierszej komorze filtra chcę umieścić szczotki , które posiadam , z matą japońską , w drugiej i trzeciej złoża pływające a w czwarej
pompy i rur zasysające. W przyszłości w pierwszej lub w czwartej chcę zamontować lampę UV.

#4886 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jeśli chcesz kupić profidruma ,to szczotki są bezużyteczne( w tm przypadku to jet już zabytek),nie wiem czy mata też jest już potrzebna jeśli masz zamiar wstawić helix.Lampę zamontuj w pierwszej komorze za profi.
Jeśli przerabiasz filtrację to pomyśl o tym ,zeby działala cały rok.

#4887 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Do czasu zakupu profidruma zamontuje szczotki , dzięki za podpowiedz w kwesti lamp . Co masz na myśli cyt. zeby działał cały rok. Chodzi o ocieplenie?

#4889 napisał MarekB

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 2.066 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.