Staw z Ogrzewaniem Podłogowym

Ile koi jest obecnie w zbiorniku ?

#1682 napisał KOLA

Artur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obecnie jest 16 sztuk !Za dużo jak na taki mały staw. Ryby nie są duże od 20 do 25 cm ale najlepiej przezimują w ciepłym:)
!! Na wiosnę 6-7 wróci do mego starego stawu!! gdzie jest niecałe 20 kubików wody

#1683 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1.w pomieszczeniu jest jakaś kratka kanalizacyjna do odprowadzenia wody/osadów z beczek?
2.masz jakieś zabezpieczenie przelewowe w razie wzrostu poziomu wody w koipondzie?

#1684 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

w pomieszczeniu nie ma żadnej kratki kanalizacyjnej .
mam w stawie zabezpieczenie w postaci rurki przelewowej o średnica 2cm jak wzrośnie poziom, woda wylewa się poza staw i spływa z deszczówka do zbiorniki deszczowego "stare szambo" a więc nie ma zagrożenia ze zaleje mi moje pomieszczenie z filtrami..jak wstawię kolejne zdjęcia to powinna ta rurka być widoczna

#1685 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

mumin napisał: Obecnie jest 16 sztuk !Za dużo jak na taki mały staw. Ryby nie są duże od 20 do 25 cm ale najlepiej przezimują w ciepłym:)
!! Na wiosnę 6-7 wróci do mego starego stawu!! gdzie jest niecałe 20 kubików wody


Opcja z dwoma zbiornikami ma na forum coraz więcej zwolenników :). Poza tym 6m3 wody na zbiornik zimowy to nie w kij dmuchał. Niezła pojemność. Przy Twojej filtracji i umiarkowanym karmieniu to sposób na przechowanie niezłej gromadki ryb. Wszystko co dotychczas widziałem robisz z głową.

Na marginesie. Może to szczegóły, ale nie widzę spadków na dnie w kierunku odpływu dennego? To tylko wrażenie, czy rzeczywiście tak jest? Jak ten odpływ denny przy takim dnie się sprawdza?

#1686 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie ma spadku do dna.Uznałem że nie jest to aż tak ważne widziałem w Niemczech kilka takich stawów bez spadku do dna.. jeśli pompa jest odpowiednio dostosowana do wciągnie wszystko do filtra

#1687 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BB_King napisał: Na marginesie. Może to szczegóły, ale nie widzę spadków na dnie w kierunku odpływu dennego? To tylko wrażenie, czy rzeczywiście tak jest? Jak ten odpływ denny przy takim dnie się sprawdza?


Boguś
jeśli odpływ ma dookoła siebie mniej niż 1,5m spadki nie są konieczne. U mumina zbiornik jest prawie kwadratowy i dość mały. Jeden odpływ w zupełności wystarczy nawet bez spadków dna.
Pod deklem odpływu podczas odsysania wody jest lekkie podciśnienie i woda wciągana jest z dość dużą siłą, oczywiście jeśli zostanie on prawidłowo osadzony ani za nisko ani za wysoko. Wszystko co przepłynie koło grzybka zostanie wciągnięte.
Czym mumin będzie mocniej ruszał wodę, tym szybciej osad trafi do odpływu ;)

#1688 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mumin kto Ci tą folię zgrzewał? Czy to FPO?

#1690 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zgrzewał mi to mój sąsiad:) jest to folia pvc firmy sika grubość 1 mm. a spawy zabezpieczone są jeszcze taka białą bst pastą co szybko twardnieje

#1696 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oto zdjęcia mego prawie gotowego stawu z pokrywą, która ma za zadanie utrzymanie jak najdłużej ciepła w stawie, kolejna funkcje pokrywy jaką spełnia to ,że ma rybki nie stresują się aż tak bardzo..dzięki temu powinny lepiej przezimować



#1697 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.




pokrywa zbudowana jest z drzewa, foli kubełkowa stosowana do izolacji poddaszy, taśma klejąca, okienka tworzywa stucznego ,gwozdzi itd.. a i uszczelek gumowych do okna na których spoczywa na drewnianych parapecie

#1698 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.


Na zdjęciu widać dokładnie jak woda paruje to normalne przy 15 stopniach w stawie a -3 na zewnątrz :rolleyes:
Jak wyłączyłem ogrzewanie przy minusowych temp. to co dziennie temp spadała mi tylko o 1 stopień! Nie wiem co się będzie działo jak temp spadnie do -10? czy utrzymam stała temperaturę :unsure: czas pokarze..

#1699 napisał mumin
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kurczę powiem szczerze że spodziewałem się czegoś "lepszego" jeżeli chodzi o zabudowę :unsure:
coś na zasadzie np. mini szklarni.
tak fajnie zrobiony zbiornik, a ta pokrywa trochę straszy :P
a jak spadnie duuzo sniegu??

#1701 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

szklarnia tez nad tym myślałem ale nie starczyło mi czasu ani pieniędzy. :( .więc wykorzystałem to co miałem w domu.. pokrywa może straszy ,ale kto tam w zimie zagląda nikomu nie chce się stać :lol: . pokrywa jest jeszcze wzmocniona metalową rurą w połowie..
a szklarnia nad stawem jest w planach,ale nie w tym roku :rolleyes:

#1702 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ale najważniejsze jest to ze spełnia funkcje izolacyjną :P

#1703 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.923 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.