Zgłoszenie budowy

Koleżanki i Koledzy.
Macie może jakieś przykładowe gotowce z wypełnionymi rubrykami zgłoszenia na budowę oczka, nie wymagającego pozwolenia na budowę ?.
Zakres i sposób wykonania robót.
Które załączniki są potrzebne itd

#4927 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podpinam sie pod temat :)

#4928 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zgłaszałem w Starostwie zamiar budowy oczka do 30 m2 powierzchni,teraz jest do 50 m2. Do tego metrażu nie jest wymagany projekt oraz pozwolenie na budowę. Sprawę załatwiłem w 15 min, tzn.złożenie wniosku, którego w wypełnnieniu pomógł mi urzednik.On dyktował ,a ja pisałem ;) . Należało wypełnić wniosek i zaznaczyć na mapce mniej więcej gdzie będzie oczko. We wniosku (to ważne!!) należy wpisać ,że woda z oczka będzie odprowadzana przez odparowanie,nie do gruntu,kanalizacji,strumienia itp. ,bo potrzebny by był operat wodno-prawny (to taki myk). Po uplywie miesiąca jeśli Starostwo nie wyśle jakiś zastrzeżeń (a 99% nie wyśle) można budować oczko.Głębokość oczka oraz ilość oczek nie ma znaczenia.
Powyżej 50m2 potrzebny jest projekt budowlany, oraz zezwolenie na budowę.Zaznaczam ,że operat wodno-prawny nie był u mnie wymagany,potrzebny był brak sprzeciwu na budowę ze strony sąsiadów,są oni powiadamiani o zamiarze budowy oczka (dot. powyżej 50m2).

#4935 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mapkę brałeś z geodezji ?.

#4937 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tego niestety nie pamiętam.Mogłem skopiować starą. Ale to są groszowe sprawy.

#4938 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobre pytanie, czy wystarczy stara mapka, którą miałem z budynku?

#4940 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z tego co udało mi się ustalić to co urząd to inne zwyczaje.
Trzeba chyba wziąć wszystko co się ma i iść do urzędnika, udawać ciężką sierotę, żeby pomógł wypełnić. Jak sam wypełni to chyba nie będzie się czepiał :cheer:

#4942 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niema co panikować, zgłoszenie do 50 m2 to bajka. Niema obostrzeń ja daleko można oczko budować od granicy i w ogóle.Nawet w moim przypadku przy zezwoleniu na budowę ,oczko mam usadowione prawie przy granicy działki ok. 1m.

#4943 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Masz racje, nie było problemów (mam nadzieję). Poszedłem do miłej pani w architekturze, wypełniła ze mną kwity, narysowałem "na kolanie" zarys zbiornika z wymiarami i krótkim opisem prac. Dołączyłem mapkę geodezyjną ( z 1957 roku :woohoo: )i czekam.

#4944 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To może tak na świeżo wypisałbyś kompletną listę dostarczonych dokumentów? :)

#4945 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pawelm napisał: To może tak na świeżo wypisałbyś kompletną listę dostarczonych dokumentów? :)


1. Wchodzisz na stronę swojego urzędu Wydział Architektury i Budownictwa.
2. Znajdujesz zakładkę "Zgłoszenie budowy i robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę z wyłączeniem budynków mieszkalnych jednorodzinnych, sieci i stacji transformatorowych"
3. Pokazuje Ci się karta informacyjna.
4. Drukujesz sobie wnioski
- AB-012-01 - zgłoszenie budowy i robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę,
- AB-012-02 - oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
5. Musisz mieć akt własności (do wglądu)
6. Musisz mieć dowód osobisty.
7. Musisz mieć jakąś mapkę geodezyjną na której naniesiesz miejsce planowanej inwestycji :lol:
8. Idziesz do swojego Wydziału Architektury, znajdujesz Panią lub Pana którzy odpowiadają za wnioski nie wymagające pozwolenia na budowę.
9. I już
10. Na miejscu Pani lub Pan pomogą Ci w wypełnieniu wniosku.
11. Powodzenia.
12. Pozdrawiam.
14. Adam

#4946 napisał OSAD
Za tę wiadomość podziękował: pawelm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

15. Dzięki :)
15.5 Co nazywasz aktem własności? Odpis z KW?

#4947 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pawelm napisał: 15. Dzięki :)
15.5 Co nazywasz aktem własności? Odpis z KW?


Musisz mieć dokument, określający na jakiej podstawie nabyłeś prawa własności nieruchomości. np akt notarjaialny zakupu , darowizny itp

#4954 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5. Musisz mieć akt własności (do wglądu)


Po to jest Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością... które podpisujesz pod rygorem odpowiedzialności karnej, abyś właśnie nie musiał żadnych aktów przynosić. Choć może i są takie urzędy.
Ja jutro zgłaszam.

#5128 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ze względu na zmiany w prawie odświeżę trochę temat
od tego roku nie jest już wymagane zgłoszenie budowy oczka wodnego do 50m2
inforrb.pl/aktualnosci/346372,Zmiany-w-p...stycznia-2017-r.html
punkt 6

#6685 napisał Bodzio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.211 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.