Wysokie wody gruntowe

Tak jak w temacie od marca powolutku sobie kopie dołek pod przyszły koipond, ale niestety na głębokości 1 metra pojawiły się wody gruntowe. Jak sobie z tym poradzić by zejść na głębokość minimum 1.80 od biedy może się udać ale o zamontowaniu odpływów mogę zapomnieć. Jakieś rady by domowym sposobem to obejść - bo to poważny problem z którym nie wiem jak sobie poradzić a czas goni, myślałem, że sucha i upalna pogoda coś pomoże - niestety nic z tego.

#3754 napisał asmord
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie widzę tego w różowych kolorach :unsure:
Igłofiltry to chyba jedyne skuteczne rozwiązanie www.iglofiltrowanie.pl/
Boguś też miał wysoko wodę, ale zainstalował odpływy fakt że z problemami, ale udało mu się ostatecznie.

#3755 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W najgorszym razie sprzedam tradycyjne odpływy denne i zainwestuje w odwrócone bo profesjonalne osuszanie terenu pochłonie zbyt dużo środków, najgorsze, że posesja położona jest w najniższym punkcie wsi i ściąga wodę z całej okolicy :(

#3756 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie wiem czy to ma być docelowa głębokość oczka, ale...jak ma być tylko fragment, to spróbuj w innym miejscu. U mnie tak było przy odwiertach. Jeden maskara, a drugi już całkiem, całkiem. Ja mam dom na palach, a udało mi się wykopać ponad 180 cm, bez problemu

#3761 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oczko ma być podzielone na 2 strefy: pierwsza płytka- 8m długości 2 szerokości głębokość 70 cm razem 16m - druga to 8 na 3 razem 24 całość ma mieć 40m kwadratowych powierzchni lustra wody i miało być 1.80 w najgłębszej części lub głębiej, ale na razie czarno to widzę zwłaszcza jeśli chodzi o wklejenie odpływów bo ma te 180 cm w dół zjadę choćby nie wiem co.

#3765 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

asmord napisał: W najgorszym razie sprzedam tradycyjne odpływy denne i zainwestuje w odwrócone

Rozważyłbym jednak odwodnienie w samym wykopie ze studzienką na pompę od szamba.

#3767 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będę kombinował jak się tylko da - może się uda mam taką nadzieję.

#3768 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomysł Pawła jest na pewno najtańszy ale to niekoniecznie uda się zrobić małą pompą, nie wiem jaki jest napływ wody. Igłofiltry są dość drogie i przy Twoim kopaniu nie wypłacisz się, chyba, że wynajmiesz koparkę i szybko to wykopiesz... trzeba byłoby się zastanowić.

Na początek kombinuj z pompą tylko daj ją w najniższym punkcie w jakieś studzience z rury lub coś podobnego.

#3773 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czytałem o tych igłofiltrach, ale chyba u mnie nie zdadzą egzaminu mam twardą glinę zresztą widać jakie u mnie podłoże na zdjęciach a z tego co wyczytałem kiepsko sobie radzą na takim podłożu pokombinuję z studzienką na pompę od szamba a potem zobaczymy.

#3785 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

na budowach często robi się tak że obok wykopu kopie się drugi dużo głębszy do którego zlewa się woda w pierwszej kolejności i z niego wypompowuje pompa do szamba.

#3789 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hej Mirku, jak tak kopanie i wody gruntowe? Udało sie cos wykopać?

#3838 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.455 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.