Prefiltr VORTEX

Ale tam jest zwykła jarzeniówka UVC? jak uszczelniłeś elementy pinów i plastik ?
Czym napędzacie cyklony? Rozumiem że jakaś mniejsza pompka pobiera wodę z .... (czystej komory?). Czy wytworzy takie ciśnienie że nie pozwoli na bębnie nic się osadzić? Czy to dlatego nic się nie osadza bo tryska ciągle. Jakie siatki tam macie?
Dysz zapewne nie ma żadnych tylko nawierty na rurkach? A co jeśli zrobiłoby się dysze i podłączyło pompę generującą wyższe ciśnienie?
PS. skoro montowaliście cyklon czemu nie spróbowaliście zrobić bębnowego?

#3608 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: Ale tam jest zwykła jarzeniówka UVC? jak uszczelniłeś elementy pinów i plastik ?
Czym napędzacie cyklony? Rozumiem że jakaś mniejsza pompka pobiera wodę z .... (czystej komory?). Czy wytworzy takie ciśnienie że nie pozwoli na bębnie nic się osadzić? Czy to dlatego nic się nie osadza bo tryska ciągle. Jakie siatki tam macie?
Dysz zapewne nie ma żadnych tylko nawierty na rurkach? A co jeśli zrobiłoby się dysze i podłączyło pompę generującą wyższe ciśnienie?


Tam jest jarzeniówka, ale kompaktowa - czyli w obudowie z gwintem na 230V jest cała elektronika, wychodzi z niej podwójna rurka. Niczego nie muszę uszczelniać, bo w wodzie jest tylko 20cm rurki, a pozostałe 5cm (tam, gdzie są w środku elektrody) i oprawka - są nad wodą, pod klapą podestu. Zalałem tylko oprawkę klejem na gorąco, na wypadek gdyby coś kapało z góry.
Napędzamy nie tyle cyklony, co spłukiwacze centralnego sita. Sam cyklon to w zasadzie tylko komora, gdzie wiruje woda osadzając brudy na dnie.
Ja wybrałem bardzo mocną pompę do szamba 1600W, która ma 15m wysokości podnoszenia - zależało mi na nadmiarze przepływu i ciśnienia, żeby poruszyć spłukiwacz (kołowrotek) i uzyskać mocne strumienie omywające sito. Zauważ, że pompy do wody czystej, takie podające np. 40m wysokości, mają zazwyczaj dość niewielkie przepływy. U mnie pompa załącza się tylko na 1 minutę 10 x na dobę, u Adama - cały czas. Dysze nie mają tu zastosowania, bo spłukiwanie odbywa się pod wodą i wytryskiwane z dyszy cienkie strumienie wody byłyby natychmiast tłumione. Pompa umieszczona po prostu w jednej z beczek filtrów, wciśnięta pomiędzy worki z pumeksem.

PS. skoro montowaliście cyklon czemu nie spróbowaliście zrobić bębnowego?

Bo wszystko po kolei.

#3609 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.053 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.