Prefiltr VORTEX

W przyszłym roku będę chciał zainwestować w jakiś prefiltr znalazłem w necie ten filtr docelowo dedykowany do bioklara 120 którego rozważam zakup. Co o tym myślicie warto się zastanowić nad zakupem tego prefiltra bo na profidruma raczej mnie na te chwilę nie stać (no chyba, że można było by kupić na raty)w grę wchodziłby jeszcze CETUS w wersji na pompę.

#3401 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ten filtr? czyli jaki? Miałeś wstawić jakiś link? ;)

#3402 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

VORTEX tak jak w temacie :) przepraszam że trochę nie precyzyjnie się wyraziłem :) a tutaj link do allegro z opisem allegro.pl/vortex-filtr-do-filtrow-biokl...oda-i5349476974.html

#3403 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ale to jest sendymentacyjny grawitacyjny - wielka nieskuteczna beczka :) robi to happet.
Niebawem będą w sprzedaży fajne prefiltry sitowe i całe kompletne filtry z prefiltrami ;)

#3404 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fajna rzecz ale pod warunkiem że będzie pracował z jakimś np. sitowym.
Przerabiałem temat i dopiero po zastosowaniu odśrodkowego bębnowego fajnie działa.





Pozdrawiam
Adam

#3405 napisał OSAD
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Używam tego rozwiązania (ale samoróbki) ja, używa Czester - jest OK, przynajmniej u mnie, bo Czester pisał coś o rozważaniu zakupu Profidruma.
Do tego automatyczny spust osadu do kanalizacji 8 x doba.

Przy naszych stosowanych przepływach nie ma raczej sensu robić nic mniejszego niż na bazie beczki 200-litrowej, 60cm średnica.
A i 1m średnicy by nie zawadziło - jakkolwiek warto to dobierać tak, żeby osad wirując spływał na samo dno stożka, a nie osiadał na ściankach.

Adam, chyba sam to robiłeś? Jak poradziłeś sobie z łożyskowaniem kołowrotka? (Osadzenie łożyska wewn./zewn.). Czy może to kolejny model SiFi?

#3407 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To jest mój prototyp.
Łożysko jest z tworzywa na szklanych kulkach, osadzone wewnątrz (tam gdzie te małe wkręty blokujące)

#3409 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

co to za pompa? jaka moc/ciśnienie/wydajność?

#3435 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Adam, fajna sprawa ten Twój prefiltr, szkoda, że nie masz jakiegoś filmiku, zdjęć jak to dokładnie robiłeś :(

#3438 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

co to za pompa? jaka moc/ciśnienie/wydajność?

Jebao 5000 40W. Praca ciągła. Raz na tydzień dobrze jest trochę obmieść z zewnątrz siatkę (200 mikronów).

Adam, fajna sprawa ten Twój prefiltr, szkoda, że nie masz jakiegoś filmiku, zdjęć jak to dokładnie robiłeś

Nie dokumentowałem realizacji.
Mam tylko parę zdjęć powykonawczych.







Przepraszam za zaśmiecanie wątku

#3448 napisał OSAD
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wygląda to na pełny profesjonalizm :blink: , jakby w sklepie kupione :)
czemu praca ciągła? gdyby jej nie było to ciężko byłoby pompie (zraszaniu) usunąć osad?

a co do vortexa to ja przed bioclarem mam rure fi400, wklejone zasilanie, odpływ denny i przelew do bioclara i działa tak samo jak ta beczka za 2,5 tys.

#3465 napisał czester 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Potwierdzam,Adam może jakieś rzemiosło otworzysz byle nie za drogo. ;)

#3466 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Praca ciągła bo u mnie jakoś dużo śmieci zasysa i robi się za duża różnica poziomów miedzy zewnętrzną a wewnętrzną linią lustra wody. Przy pracy ciągłej prawie jest ta sama.
Odnośnie tego oryginalnego Vorteksa to faktycznie trochę droga ta beczka. Żółty pojemnik który widać na poprzednim zdjęciu to zbiornik stożkowy od jakiegoś rozpylacza rolniczego (chyba coś ok 120 l) za 190 zł.

Z produkcją takich kręciołków to akurat nie miał bym problemów, tylko niestety trochę mało mocy przerobowych żeby parę sztuk wyprodukować.
Pozdrawiam
Adam

#3467 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Adam może masz za gęste sito? ile ma mikronów.

#3469 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

200 mikronów

#3471 napisał OSAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.797 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.