Skimmer funkcje w profesjonalnym KOIPond.

Wydawało mi się że skimmer w tradycyjnym oczku służy do wyłapywania zanieczyszczeń pływających po powierzchni wody. W tradycyjnej formie zasysa wodę (musi mieć pompę ssącą).

Jak to wygląda w przypadku układu grawitacyjnego (też jest pompa? czy to ta sama która zasysa z spustów dennych?
Po co skimmer skoro ktoś ma np. Prefilter. Tzn. gdyby nie było skimmera prefilter wszystkiego by pozbywał się sam a tak to trzeba czyścić skimmer samodzielnie?

#426 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odpowiedź jest prosta - zawsze chodzi o jak najszybsze odseparowanie materii organicznej z wody i obiegu cyklu azotowego.

Taki skimer będzie zbierał osady, listki, pływające kupki (też takie są :lol: ), czasami też pianę.

A ze skimera grawitacyjnie ma płynąć do prefiltra, co by nie obciążać zanadto dalszej części biologicznej licznymi osadami.

#429 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ale w skimerze nie ma jakiś gąbki która to zbiera i trzeba często to czyścić? czy jest?

No i jeszcze jedna rzecz o którą chciałem dopytać a której nie mogę znaleść. Techniczne rozwiązanie, przelewania wody (kiedy duży deszcz) i uzupełniania wody.

Jak to się rozwiązuje, funkcjonalnie?

#430 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

chmiel napisał: ale w skimerze nie ma jakiś gąbki która to zbiera i trzeba często to czyścić? czy jest?

No i jeszcze jedna rzecz o którą chciałem dopytać a której nie mogę znaleść. Techniczne rozwiązanie, przelewania wody (kiedy duży deszcz) i uzupełniania wody.

Jak to się rozwiązuje, funkcjonalnie?


W skimerze możesz mieć koszyczek (nie gąbkę bo grawitacja nie przepchnie wody) i go przez rewizję wyciągać co jakiś czas aby wyłapać grube osady - np szyszki z kosodrzewiny. Drobne osady wyłapie prefiltr.

Jeżeli masz układ działający grawitacyjne to oczywiście odparowaną wodę trzeba uzupełnić, bo woda przestanie płynąć.

Możesz szukać drogich rozwiązań, albo wybrać coś takiego:
1. Czujnik
www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dol...lautomatic-p-17.html
2. Elektrozawór
allegro.pl/elektrozawor-2n15-1-2-cala-ep...24v-i4135949965.html

Jak napada zbyt dużo wody, to zakładam, że wyleje się z oczka, bo strefa filtracyjna powinna powinna przewidywać dodatkowe kilka cm zapasu na wzrost poziomu wody.

#433 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Skimmer brzegowy w KOIpond jak i w oczku służy do tego samego. Jego zadaniem jest zbieranie zanieczyszczeń które pływają po powierzchni. Liście, trawa którą naniesienie wiatr, tak jak powiedział Boguś sporo kupy leci do skimmera bo kupa karpi lubi pływać, ma w sobie powietrze bo karpie łapczywie jedzą pokarm połykając powietrze, ale skimmer ma w środku jeszcze koszyczek, po to by zatrzymać większe zanieczyszczenia mogą wpaść też żaby, myszy jak i same koi, ale tu jeszcze można dać kratkę zabezpieczającą na usta skimmera.

#435 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.459 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.