Cena polimerów-polimocznika SLAM-210

Po mojemu to z angielskiego topcoat, po naszemu topkot ;)

zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=141

To standardowy materiał do wykańczania łodzi.

#670 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

humulus napisał: W żywicy jedno mnie nie przekonuje tzn. oni ją czymś na końcu malują, a farby jakiekolwiek by nie były w naszym klimacie nie przeżywają długo.

Uzupełnię, że akurat żelkoty i topkoty są idealnym, a wręcz koniecznym wykończeniem laminatu poliestrowego. Generalnie składają się z tego samego, co żywica - głównie styren, plus modyfikatory. Topkot to żelkot z dodatkiem wosków, dla uzyskania gładkiej, śliskiej powierzchni, bo sam żelkot jest w dotyku taki jakby klejący.
Koniecznym, bo bez zamknięcia żelkotem powierzchni laminatu woda może przez dyfuzję przenikać do wnętrza, zwłaszcza penetrować wzdłuż włókien szkła.
Jak dobrze zmatowisz laminat i położysz wykończenie zgodnie z zaleceniami, to masz coś jak kadłub jachtu - na lata.

#671 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak to jest topkot, jako warstwa izolacyjna która trzyma wodę i zarazem można sobie wybrać kolor topkotu w którym chce się mieć całość. W którymś poście zamieszczałem przepis na kompletny fibreglassing w formacie WORD do pobrania w języku Polskim.
Ja np nie robię tego ponieważ, nigdy tego nie robiłem i nie mam doświadczenia. By uszczelnić wielki zbiornik tą metodą trzeba mieć doświadczenie i praktykę.
Holendrzy niektórzy robią to sami, ale większość zatrudnia ekipę która para się tym na co dzień. Trzeba to koniecznie robić w słoneczny dzień by w powietrzu nie było wilgoci i broń Boże deszczu, zresztą polimocznik też tak samo.
Na taki zabieg idą wielkie beczki żywicy, dużo maty, paplanina wymaga odpowiedniego stroju, najlepiej maski węglowej by nie zatruć się oparami. Z pod maty szklanej która jak by topi się w żywicy trzeba skutecznie wyciskać powietrze, odpowiednie wałki do wyciskania, na koniec całość zmatowić i "zatopkocić" :)

Napewno się pobawię i uszczelnię sobie jakąś skrzynkę drewnianą by zobaczyć jak to działa ;) , ale na pewno nie będę się brał za uszczelnianie tą metodą swoich zbiorników.
Poszło sporo pieniążków na pustaki, zbrojenie, beton, pracę ludzi i na koniec mam to wszystko spaprać oszczędzaniem na uszczelnianiu? o nie nie :P
Uszczelnienie zbiornika to bardzo ważna i odpowiedzialna praca którą trzeba powierzyć fachowcom. Czy to polimocznik, czy to fibreglassing, czy klejone EPDM każda metoda wymaga specjalizacji i praktyki.

Można jeszcze prościej i szybciej zrobić KOIpond, są to gotowe zgrzewane formy z HDPE
Założę oddzielny wątek by nie mieszać w temacie polimocznika.

#672 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odkopuje temat z racji tego, ze niedlugo bede przerabiac swoj stawik na koi pond (zrobie oddzielny temat z budowy) i szukam wlasnie metody uszczelnienia,

Marek, jak wyszlo z tym polimocznikiem? Efekt dobry, wszystko ladnie sie sprawdzilo? Mozesz podac namiary na firme? Jak z cenami, spadly cos jeszcze?

#6686 napisał slk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Efekt jest bardzo dobry, ale koszta polimocznika są dość wysokie,
izolacjepiankowe.com.pl/oferta/polimoczniki/ ta firma robiła dwa projekty nad którymi pracowałem
POLECAM!!! Jakub Gluza 609-479-000

W galerii na końcu widać te dwa zbiorniki izolacjepiankowe.com.pl/galeria/hydroizolacje/

#6687 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oglądałem te fotki, wyglada świetnie. Mam pytanie jednak, jak będzie wykończony przy terenie ten zbiornik na czarno zrobiony? Będzie po prostu widoczny czy jakiś kamień przyklejony?

#6710 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakby ktoś planował sam bawić się żywicą to podsyłam stronkę,sporo koi krok po kroku. www.youtube.com/user/GRPLiningServices/videos

#6729 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Znam go od dawna i subskrybuję jego kanał na YT, dużo wiedzy. Miałem go nawet zapraszać do siebie na uszczelnienie zbiornika w ogrodzie zimowym.

#6732 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkoda że niema takiej osoby na naszym rynku.

#6733 napisał kudłaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak to prawda, postaram się by była taka osoba ;-)

#6734 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Byłoby by dobrze bo biorę też pod uwagę uszczelnienie mojego zbiornika w technologii GRP.
Na razie biję się z myślami czy uszczelniać EPDM czy włóknem z żywicą.

#6761 napisał Pyrzan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jeśli zbiornik nie ma skomplikowanych kształtów typu ostre kąty, słupki, schody itp to w zupełności wystarczy EPDM
Układa się to bardzo szybko i w jeden dzień masz gotowy zbiornik i możesz wlewać wodę.
Gdy masz pionowe ściany można też przykleić EPDM do ściany.

GRP wymaga suchego powietrza, zadaszenia zbiornika na czas pracy i ogólnie dłużej się to robi i wymaga więcej roboczo godzin.
Plusem GRM jest jego trwałość i estetyka (brak zagięć i fałd jak w przypadku EPDM czy folii)

#7052 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witaj Marku,
Proszę, gdybyś mógł,zajrzyj do mojego a tam są fotki z budowy mojego zbiornika. Jeśli chodzi o EPDM to jedyne czego się boje to uszkodzeń mechanicznych.
Skończy się tak ,że komory filtrów uszczelnię żywicą a zbiornik membraną.
Tak wogóle to możesz sie spodziewać mojego telefonu w zwiazku z zamowieniem ,,gratów'' do mojej grawitacji :)

#7053 napisał Pyrzan
Za tę wiadomość podziękował: stanisław65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.281 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.