GRP-Fiberglassing

snoopwlp napisał: No tak, ale zbiornik musi mieć powierzchnię równiutką i gładką jak dupcia niemowlęcia :) chyba, że kleisz płyty w celu uzyskania równości.

Czekaj bo się chyba pogubiłem. Uważasz, że na tej stronie jak uszczelniają zbiornik to kolejność jest następująca:
1. żelkot
2. żywica + mata
3. folia w płynie czarna??

.....?? Za chwilę nie będę już nic wiedział :(


Ja nie odnoszę się do tej strony, tylko piszę, co sam robiłem. W każdym razie, jeszcze raz: żelkot jako podkład (dla purystów), na to laminat, na to żelkot + (dla estetów) topkot.

#2244 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ok, czyli nic nie zmieniło się w mojej wiedzy :) pytanie, dlaczego jest tak mało popularny?? Są jakieś dane na ten temat? Czy po prostu polimocznik jest łatwiejszy w aplikacji?

#2246 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Ok, czyli nic nie zmieniło się w mojej wiedzy :) pytanie, dlaczego jest tak mało popularny?? Są jakieś dane na ten temat? Czy po prostu polimocznik jest łatwiejszy w aplikacji?

Chyba ludziom się nie chce :) Doniesienia z realizacji podkreślają paskudztwo i babraninę. Te ukłucia szklanych igiełek... Ja uważam, że przy podejściu dokładnym, drobnymi kroczkami, da się to ogarnąć bez specjalnej traumy. Jak ktoś jest nastawiony na szybkie załatwienie kilkudziesięciu metrów laminatu w jeden dzień, to będzie rozczarowany.
No i jeszcze rozpuszczalnik żywicy - styren. Jaka by nie była 'niskoemisyjna', to do czasu stężenia żywicy wali niemiłosiernie.

#2249 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Plus, co chyba najważniejsze, to jest duża różnica w cenie między polimocznikiem, a fiberglassem. Ja planuję własnie laminat i topkot, ale to m in dlatego, że mam dostęp do producenta laminatu i budowlanców, którzy mi położą. Sama wolałabym polimocznik, ale osobisty mąż dostaje już zawału na hasło "oczko wodne" Na wiosnę mam zaplanowany taras, filtr, kamienie, zakochałam się w otoczakach, które wyglądają jak jajo strusia;-) ale cenę mają też godną :blink: No i na ryby musi zostać :lol:

#2250 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu a na jakim materiale będziesz to robiła?

#2251 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Gosiu a na jakim materiale będziesz to robiła?


na betonie ;) koimark.pl/index.php?option=com_kunena&v...32&id=113&Itemid=480

#2255 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KOImark napisał:

snoopwlp napisał: Gosiu a na jakim materiale będziesz to robiła?


na betonie ;) koimark.pl/index.php?option=com_kunena&v...32&id=113&Itemid=480


hmm, my zawsze na innych falach :silly: Chodziło mi o producenta materiałow do wykonania laminatu :)

#2256 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ehehehhe :silly:

#2257 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najpierw mata, 3x125 gr gęstości, zywica, nasaczasz matę, na to topcot w graficie

#2258 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

finska zywica, albo polska Sarzyna. na betonie, tak jak mówi Marek

#2259 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tutaj coś na temat laminowania oczek.
zywica.eu/oczko.html

#2290 napisał kudłaty
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kudłaty, znalazłem tą stronę też, tylko na mądrzej chodzi o wykonawcę tych robót bo materiał jest ogólnie dostępny.

#2292 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Panowie, zgłębiłem temat układania żywicy ze znajomym, z którym współpracuje. Żywica poliestrowa, mata i żelkot nie są mu obce, pracował na tym materiale. Jednak tłumacząc co chce zrobić i do czego ma to służyć od razu powiedział, że na moim miejscu zastosowałby polimocznik. Materiał trochę droższy ale co najmniej 5 razy lepszy - jego słowa. Stwierdził, że układanie żywicy + mata + żelkot (topkot) to jest pracochłonna zabawa i może materiały są stosunkowo tanie ale robocizna w tym przypadku jest droga bo to za jeden dzień nie położy (kolejna sprawa, warunki atmosferyczne). Przy polimoczniku potrzebujemy jeden dzień pogody.

#2297 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No nic nowego nie odkryłeś :) dla tego do robienia koipondu, trzeba zatrudniać wykwalifikowaną ekipę, którzy robią to non stop i mają wprawę.
Te warunki atmosferyczne to prawda, szczególnie deszczowa Anglia przeszkadza metodzie GRP, więc wszyscy stawiają namioty podczas pracy.

#2298 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Panowie, zgłębiłem temat układania żywicy ze znajomym
...
etc.

Dlatego laminat jest idealną alternatywą dla ludzi lubiących zrobić coś własnymi rękami,
nie mówiąc o zaoszczędzeniu kupy pieniędzy.

Bądźcie bardziej obiektywni w swoich ocenach.

#2299 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.119 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.