Pasywny składzik.

A więc po kilku godzinach bawienia udało się powywijać folię jak origami, było ciężko, ale względnie chyba to wygląda. - mogłem jeszcze na krótszych bokach pokleić te zakładki ale woda też coś dociśnie i nie powinno być miejsc gdzie coś będzie się zbierało. Odpływ podłączony, zaizolowany, rury wyprowadzone, do odpływu też wyprowadzone. Zostało jeszcze podczepić całe ustrojstwo do filtracji, podczepić ogrzewanie (tu z instalatorem jeszcze się zastanawiamy jakie) no i jeśli się uda wykopać studnie i podciągnąć wodę z załączyć do hydrofora ew. jakiegoś filtra, odżelazawiacza. Także jeszcze sporo roboty :(.






#4367 napisał humulus
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Napuściłem całe 4m3 wody :), i niestety przy wysokości 1,5m belki 8x8 zaczęły się giąć :).
Odpływ zamontowany, zawór spustowy także.
Dziś montowałem linowe ściągi i dodatkowe łączniki aby wzmocnić konstrukcję.

Jedyne czego się boję to - myszy. Boję się że gdzieś wejdą szczeliną od dołu i np. przegryzą folię w rogu :(. Dałem pod zbiornikiem dużo trutki (dwie już załatwiłem bo były jeszcze przed pełnym zamknięciem, mam nadzieję że wystarczy.

Jutro będę montował całą elektrykę - bezpieczniki, zabezpieczenia poziomu wody w zbiorniku i filtrze. Na szczęście się ociepla więc ryby jeszcze trochę wytrzymają na dworze.

#4428 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja też wczoraj nalałem wodę do swojego zbiornika. Ok. 4m3 i ściana o dł. 2.3m wygięły się w lekki pałąk.

#4429 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

No to rewelacja, cały czas zastanawiałem sie nad tym czy to wytrzyma , a jaki macie rozstaw tych krawedziakow? Ja mam krawedziaki 10x5 osiowo co 50cm...?

#4430 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W moim przypadku krawędziaki zasadniczo 10/10 cm a kilka 6/11,5. Kratki w kształcie prostokątów co ok 0,5 - 0,8 m. Ugięcie 2-3 cm na odcinku 3,5 m i tak występowało. A sam się zastanawiałem po co daję tak mocny materiał. :cheer:

Dodatkowe odciągi przy 8/8 cm powinny chyba załatwić sprawę.

#4431 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś to w sumie podobnie ja mam, główne krawedziaki 10/10 tj. cała rama. Zwieńczenie na gorze skrzyni rownież 10/10. A w środku 10/6 (w ostatnim poscie pomyliłem sie :)). Rozstaw krawedziaków 45-50 cm. Zobaczymy jak to będzie zachowywało sie. Długość skrzyni 3m. Wyglada to wszystko bardzo masywnie no ale ilośc wody tez jest ogromna. Mam nadzieje, że nie będzie kłopotów w trakcie użytkowania.


#4432 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na ściance zewnętrznej (tej długiej )musisz dać wzdłuż dodatkową belkę. Środek masz pusty i w tym miejscu parcie wody wygnie Ci płytę (ścianę)

#4433 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Spokojnie Paweł, to nie jest jeszcze wersja finalna. Złe zdjęcie, moja wina. Pionowe krawedziaki mam co 45-50 cm wiec jest tego dużo więcej. Takiej odległości nie wytrzymałaby sklejka. Mam tego świadomość. Wczoraj je zamontowałem

#4434 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Daniel,

Jak podeprzesz boczne krawędzie dolnej płyty na odcinkach pomiędzy pionowymi słupkami?
Ja bym nie licował wewnętrznej strony pionowych słupków z wewnętrzną krawędzią poziomej dolnej belki, tylko zostawił centymetr dla oparcia krawędzi płyty. Albo płyta będzie szersza i będzie miała wycięcia na pionowe belki?

#4435 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł,

Nie miałem zamiaru podpierać bo po co? Patrząc, że sklejka będzie i tak pracowała po swojej szerokości to nie ma potrzeby. Dodatkowo analogiczna sytuacja jest ze sklejką pionową. Na dole nie będzie podparta bo nie ma o co. Ona wytrzyma bez problemu takie naprężenia, które powstają z obciążenia wodą (słup wody 1,25m).

#4436 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

snoopwlp napisał: Boguś to w sumie podobnie ja mam, główne krawedziaki 10/10 tj. cała rama. Zwieńczenie na gorze skrzyni rownież 10/10. A w środku 10/6 (w ostatnim poscie pomyliłem sie :)). Rozstaw krawedziaków 45-50 cm. Zobaczymy jak to będzie zachowywało sie. Długość skrzyni 3m. Wyglada to wszystko bardzo masywnie no ale ilośc wody tez jest ogromna. Mam nadzieje, że nie będzie kłopotów w trakcie użytkowania.



Ten grzejnik z tyłu ma mieć jakąś funkcję? Ma grzać czy go odłączysz?
Dobrze że na dnie masz łączenie z belką przy scianie. Ja tego nie zrobilem, ale zastosowalem material 12/6 na płasko i też dało radę. Mam bardzo podobny ksztalt / rozmiar do Twojego i podobny materiał więc musi się sprawdzić.

#4437 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Boguś, ten grzejnik po prostu jest i będzie odłączony. Garaż jest w domu wiec tam i tak mam z 16 st. Patrząc jak ta konstrukcja wyglada to powinna dać radę bez większych problemów. Dodatkowo jak wszystko już będzie gotowe to na gorze skrzyni dodam jeszcze dwa krawedziaki aby wzmocnić skrzynie po długości, powinienem wyeliminować ewentualne wybaczenie o którym wspomniał Paweł

#4438 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

to Ci się nie będzie chciało wybrzuszyć na górze lub na dole,wybrzuszy się na środku. Parcie wody będzie chciało ze słabego materiału zrobić kulę. U mnie dół i góra jest ok,odkształcenie nastąpiło na belce środkowej

#4439 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przy krawedziakach 10/10 góra i dół oraz pionowych o przekroju 10/6, wysokości w sumie 1,3m, rozstawie krawedziakow 45-50 cm nie powinno sie wybrzuszać. Jak będzie w rzeczywistości to zobaczymy. Wybrzuszenie jest w mojej opinii niebezpieczne i należy je wyeliminować bo może dojść do "katastrofy".

#4440 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

:) mój basenik


Wzmocniłem go o ścianę belkami

#4441 napisał KILERK1
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 1.143 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.