Zima - przenosiny - kiedy i co przygotować.

humulus napisał: Ja problem widzę jeden: brak argumentów i rzetelnego wytłumaczenia sytuacji.


Ja w tym wątku wszystko opisałem czarno na białym co robi surowa woda :) jeśli to do Ciebie to nie dociera i nie rozumiesz czym jest dojrzały filtr i zdrowa dojrzała woda . To zapraszam do lektury google Ci wszystko wytłumaczy.

humulus napisał: Drugi problem jest taki że: nawet jakbym uzyskał opinie i wytłumaczenie naukowego experta ichtiologa (co mam zamiar zrobić), to i tak Marek niezależnie od tej opinii będzie "wiedział swoje".


hahahha :P
Ja nie wiem swojego, tylko wiem jak dbać o zdrowie ryb i w jakich warunkach powinny bytować :)
Znam kilku "fachowców" ichtiologów którzy nie wierzyli że można przewieść karpia w worku z tlenem z Japonii nie wspomnę o traktowaniu koi po przylocie :) a o hodowli zamkniętej wiedzieli tyle co ja o stomatologii ;)

humulus napisał: Można tylko apelować o rozsądek w używaniu sformułowań:
"sadysta"
"piszesz bzdury" itd. bo przypomina to piaskownicę przed blokiem a nie forum dorosłych ludzi?


Na to nie mam wpływu co piszecie, a jak ktoś pisze bzdury to warto to na forum podkreślić by się nikt nie pomylił :P ja też apeluje do Ciebie byś poszukał innego forum dla ludzi dorosłych lub innej piaskownicy :) nikt Cię tu nie trzyma.

#1612 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

słuchajcie ludziska
ja nikogo nie namawiam albo zmuszam do stosowania praktyk takich jak moje,napisałem tylko że u mnie to się po prostu sprawdza.Że tak powiem WYBIERAM MNIEJSZE ZŁO.
Co do filtra: beczki mam wypełnione matą japońską i gąbkami ,przy znikomym karmieniu nie mam zamiaru tego czyścić bo uważam że nie ma po co.
Wiem że ludzie zimują koi w oczkach bez większych problemów , ale jak tak mnie krytykujecie Dzano987,Marku to pokażcie te same koi które macie od kilku lat!!!
Forum jest po to żeby dyskutować, wymieniać się doświadczeniami itd.a nie wyzywaniem kogoś od sadystów.
Karp koi to nie jest zwykły karp,ta ryba jest sztucznie wyhodowana w celu uzyskania określonego kształtu i koloru.Bliżej jej do ryb akwariowych niż do zwykłego karpia,oczywiście można zostawić w oczku jak się jest pewnym swego,ale znając życie zdechną z jakiegoś tam powodu te najładniejsze i tyle.
Kilerk1 życzę powodzenia,jak utrzymasz temp.przy dnie 4-5 stopni będzie ok,gorzej jak zima będzie taka popierdzielona i temperatura będzie skakać.

#1613 napisał Tomek
Za tę wiadomość podziękował: KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.231 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.