× Klasyfikacja Koi

Moje Kin kabudo

masz moje np. kin kabuto- to jest jakość (slicznosci jak to Marek mówi)

#6833 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

#6834 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

KIPER2017 napisał:

Ładna szeroka i nie za krótka głowa, z jednolitym ubarwieniem, bez wstawek czerni wokół nozdrzy i oczu. Długie ciało.
Ile ma lat i centymetrów? Miejmy nadzieję że nabierając masy, przybierze także równomiernie przy ogonie.

#6835 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ten kin kabuto już nabrał masy równomiernie jest z zeszłego roku na ta chwilę ma 53cm

#6838 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

proszę mój kolejny cukierek BOLEK chagoi piękna budowa bez czarnych przebarwień oswojony totalnie kładzie się na bok jak podchodzę

#6839 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ja się nie obrażam, tylko pilnuję ładu i składu na tym forum i żaden frustrat nie będzie jechał hejtem :)
Dyskusja przeniesiona z Sylwka z tematu.

#6840 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

#6841 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

#6842 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.



jakie są różnice w budowie tych ryb?

#6846 napisał KILERK1
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na pewno różnica jest jedna, jedna ryba jest Kipera a druga jest moja :-) A tak na pierwsze spojrzenie nie widzę żadnych znaczących różnic.
A tak poważnie Kin Kabuto tak jak Kiper napisał ma 53cm moja ryba około 25 cm, nie wiem czy można porównywać te ryby teraz. Moja ryba jak dorośnie do tych rozmiarów może mieć inną budowę być bardziej np.smukłą. Dopiero się uczę i proszę o wyrozumiałość :-)

#6847 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

drogi kolego zdjęcie mojego kin kabuto jest zrobione na wiosnę tego roku więc po zimie nie miał aż takiej masy wygląda na dzień dzisiejszy podobnie jak ten czagoi więc temu sanke dużo brakuje. Marek twierdzi że to showa,ale chyba nie wie że prawie każda showa ma przeważnie na głowie czarne,a jeśli nie to poniżej całej linii tułowia powinna coś mieć czarnego a ona nie ma ani jednego ani drugiego więc jest to sanke standardowej jakości

#6848 napisał KIPER2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jak będzie miał taką budowę Twój sanke to będzie ok. Jak to mówią Japoncy ma wyglądać jak CYGARO

#6850 napisał KIPER2017
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sylwek, jedną z niewielu rzeczy, które można powiedzieć teraz o Twojej rybie, to to, że jak na 20cm, ma zbyt mocno zaznaczone, "dojrzałe" Kiwa, Maruzome, co może być złym znakiem co do jakości Beni i długości jego utrzymywania się wraz z wiekiem ryby. Zdjęcie jest zbyd nieostre, aby można było cokolwiek powiedzieć o jakości skóry, Sumi, Shiroji i Beni, może poza tym, że znowu - jak na 20cm rybę, to jeżeli jest to Sanke (też charakter wzoru Sumi ukłuł moje oko :) ), to wolałbym, żeby więcej Sumi było ukryte jeszcze pod skórą. Moim zdaniem jedyne porównanie tych dwóch ryb może dotyczyć budowy i tutaj nie jest źle.
W wypowiedzi Kipera zabrakło mi owego może, bo jakkolwiek większość Twoich ryb faktycznie można już ocenić teraz, to jednak w tej dziedzinie często obowiązuje zasada "nigdy nie mów nigdy".
Kiper, pokazałbyś zdjęcie Chagoi z góry, podobają mi się jego szerokie policzki, ale mam wrażenie, że głowie brakuje nieco szerokości na wysokości oczu - takie marudzenie. Często widuje się Chagoi ze szpiczastą głową, a ten egzemplarz jest raczej mam nadzieję chlubnym wyjątkiem.
Co do Marka - zacznijmy pisać konkrety oprócz "fajna rybcia" - elementy budowy, jakość, transparentność skóry, elementy wzoru, sposób rozłożenia pigmentu na łusce, Sashi, Kiwa... wtedy niepotrzebne będzie odwoływanie się do japońskich guru.

#6851 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o poprawę tego "zbyd", jakaś fatalna literówka.

#6856 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, dziękuję za konkretną ocenę mojej ryby ;-) i opisanie jej szczegółów.
Kiper, określenie że ma wyglądać jak cygaro dotyczy tylko Sanke czy też innych odmian ?
Paweł może założysz temat w którym wstawisz zdjęcia różnych np. podstawowych odmian KOi i opiszesz je z szczegółami ? Dla takiego jak ja laika taka wiedza bardzo by się przydała i byłaby w jednym miejscu, a takich jak ja laików przeglądających forum jest więcej.

#6857 napisał Sylwek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 2.135 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.