Parowanie wody vs przeciek

Niestety, to nie parowanie. Dokładny pomiar, odłączenie kaskady pokazały że zniknęły 3 cm wody w niecałe 24h. Jutro przyjezdza facet od folii. Nie wiem co wymysli:-( Mówił przez telefon M że chce nową folię kłaść, dobre sobie, a co ja zrobię z rybami????Szlag jaśnisty mnie trafi.

#3611 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: a co ja zrobię z rybami????

Na przykład basenik, taki może po kolana. No i miejsce trzeba znaleźć. Na wierzchu konieczne przykrycie, np. siatka, bo w nowym zbiorniku ryby lubią wyskakiwać.

#3616 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł, basenik, a pózniej? Skad wezmę wodę dojrzałą? Mam je w baseniku trzymac tydzień? Kurcze...No nic, tak czy inaczej coś muszę wykombinować

#3617 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Paweł, basenik, a pózniej? Skad wezmę wodę dojrzałą? Mam je w baseniku trzymac tydzień? Kurcze...No nic, tak czy inaczej coś muszę wykombinować

Oczywiście basen jak największy jaki możesz. Może to okazja na instalację takiego 10m dla rodziny?...
Sam rozważałem kiedyś budowę prowizorycznego zbiornika z jakichś krawędziaków, płyt wiórowych i grubej folii budowlanej - można w ten sposób uzyskać nawet paręnaście m3. No ale basen byłby niezłą ucieczką do przodu :)
A może jest gdzieś koło domu jakieś naturalne zagłębienie terenu, do wyłożenia w/w folią? Brzegi można podeprzeć jakimiś belkami czy konstrukcją, dostaje się wtedy sporo dodatkowych m3.

#3618 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak chca zrobić, prowizoryczny basen w obnizeniu terenu. Słabo mi na samą mysl. Akurat teraz jak się oswoiły beda je targali, znowu stres dla ryb. No i mamy przewagę polimocznika, kazda folia, nawet epdm, jak nie jest w jednym kawałku moze dac nam taka sytuację :evil:

#3621 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: Akurat teraz jak się oswoiły beda je targali

Masz siatki do łapania i przenoszenia koi? Z braku koi sock'a można ewentualnie wkładać je z podbieraka do worków, jeżeli większa ryba, to worek poziomo, zawijając górę, aby uzyskać coś w rodzaju tuby i z rybcią truchtem do stawku. Najgorsze co można zrobić, to przenosić miotającą się rybę w oczkowej siatce. Otarcia, zahaczone promienie płetw, stres.
A tak, to w podbieraku parę ruchów czary-mary, robi się rybie ciuciubabkę, żeby trochę zgłupiała i do wora. Tak jak na 2:40.
Niektórzy twierdzą, że nawet dobrze jest od czasu do czasu ryby przyzwyczajać do takiego kontaktu z człowiekiem, ale warunek: w sposób kulturalny.

#3622 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam jakieś g, od ichtiologa jeszcze, obejrzę, a nie moge z podbierakiem do worka, by nie skakała? Zastanawia mnie jeszcze operacja z wodą. Przepompowanie 20m3 wody i pozniej z powrotem. Juz widzę jak moj ogrod bedzie wygladał. No nic, jutro mają być o 9.

#3623 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.088 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.