bakterie do szmba a koipond

Tak jak w temacie co sądzicie o zasileniu filtra preparatami do szamba teoretycznie wszystko powinno być ok bo takie preparaty są ponoć bezpieczne dla ludzi i zwierzą a robią dokładnie to co specjalistyczne bakterie do filtracji - neutralizują produkty przemiany materii udrożniają przepływ wody likwidują szlam, a są od nich dużo tańsze. Sam tego na razie nie testowałem, ale ciekawy jestem co o tym sądzicie - dobry pomysł - zły pomysł mogą zaszkodzić rybą w zbiorniku. Przyznam, że wydaje się to kuszącym rozwiązaniem ze względu na cenę takich bakterii około 30 zł za opakowanie.

#5138 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odrobinę szalone podejście ale jak u kogoś oczko silnie pachnie szambem to może być to rozwiązanie. No ale jak są ryby to ja bym nie ryzykował.

Testowałem, więc mogę polecić EM-y. Niestety drogie, ale zupełnie bezpieczne - nawet ludzie mogą je bez kłopotu pić. Na małe oczko to byłby koszt ok 50-100 zł i na kilka miesięcy spokój.

#5141 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bogdan, a co dokładnie dodawałeś? Możesz podać jakiś link?

Moim zdaniem, nie po to wydałem tyle kasy na ryby, później na jedzenie itp. aby na końcu kupować jakieś niesprawdzone rzeczy i robić testy na rybach. Ale to moje zdanie.

#5143 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

EM Probiotyk i EM Bio zapewne.

#5144 napisał humulus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zgodnie z tym co znalazłem na stronie to EM Bio co 14dmi do 3 tygodni w ilości 1litr na 10m3. Natomiast EM probiotyk 2 litry na 10m3 ale 14 dni przed zarybieniem więc można to podać jak już zbiornik jest zarybiony? EM Bio co dwa tygodnie, czy to faktycznie ktoś stosuje z taką częstotliwością?

#5145 napisał snoopwlp

---- Daniel----

---- Jeszcze będzie KOIPond ----

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dla zainteresowanych polecam odcinek Maji w ogrodzie. Ma już kilka lat, ale jest aktualny. Ja tak naprawdę stosuję w ogrodzie i przy okazji w oczku. No ale nie robię tego co dwa tygodnie, tylko przy okazji zabiegów na roślinach - maks 2-3 razy w roku. W domu nie stosuję, choć dla właściwej flory bakteryjnej, niektórzy stosują to też zamiast chemii.

majawogrodzie.tvn.pl/242,Oczyszczanie-st...ki-EM-om,porada.html

Poniżej są komentarze z linkami.

#5146 napisał BB_King

Pasja daje energię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dzięki za dyskusję i linki z bakteriami do szamba się wstrzymam :)

#5148 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.291 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.