Propolis-co to? i do czego?

Słuchajcie, a co to ten propylis? U mnie dzisiaj tez ma jedna przekrwienie na grzbiecie. Uprzedzam, ze nie wykroje ani mm :blush: bo się zwyczajne boję. Jak tę ranę "opatrzyć"

#5048 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jest w maści lub spreju, ułatwia gojenie ran.

#5049 napisał czester 1
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Propolis - nazwa pochodzi z greki. Kit, którym pszczoły zabezpieczają swoje gniazda. Zawiera substancje przeciwdziałające rozwojowi mikrobów.

#5050 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

A, jak to się w ogole nakłada? Przecież woda i tak zmyje. Na chłopski rozum, wiremia, to choroba wirusowa. Antybiotyk i tak nie zadziała:-( Jakieś wzmocnienie organizmu? jakiś antywirusowy lek?

Jak u Was z tymi chorymi sztukami?

#5051 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

gosia@ napisał: A, jak to się w ogole nakłada? Przecież woda i tak zmyje. Na chłopski rozum, wiremia, to choroba wirusowa. Antybiotyk i tak nie zadziała:-(

To wszystko o propolisie?

Czester napisał o postaciach w jakich to się stosuje.
Skąd wiesz, że woda to zmyje? To jest woskowaty kit - pszczoły zbierają to z pączków drzew, tam stanowi to zabezpieczenie pączka przed - jak wyżej. To się łatwo nie zmywa.
Oczywiście do nieosuszonej rany ryby raczej to się nie przyklei.
Propolis ma także działanie antywirusowe (to też mikroby), a rany warto także zabezpieczyć przed wszelkimi drobnoustrojami.
W świetle powyższego - to znakomity środek do zabezpieczania ran.

#5052 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie, no co TY. Na głos myslałam. Pytam Was jak blondynka, co sie z tym robi.RYbe wyciaga, psika, do wody i tak codziennie? 2 razy dziennie?

#5053 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na początek można spróbować robić opatrunki co trzy dni.

#5054 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gosiu zanim rybę będzie opatrywać propolisem, musisz ją wprowadzić w letarg za pomocą olejku goździkowego by zrobić to dokładnie ryba musi leże spokojnie i musisz mieć nad nią kontrolę koimark.pl/sklep/leczenie-ran/29-colombo...ion-fluid-20-ml.html
następnie kładziesz ją na wilgotny ręcznik następnie przemywasz nadtlenkiem wodoru i na koniec na czystą ranę by ją zamknąć nakładasz Propolis
Jest też gotowy zestaw do takich operacji
koimark.pl/sklep/leczenie-ran/27-morenicol-medic-box.html

#5055 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziękuję pieknie, takiego wyjaśnienia mi brakowało. Zamówiłam, ale zamawianie, droga przez mękę:-)

#5057 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie no silnik Presty jest o wiele bardziej intuicyjny niż ten obecny Virtue Mart
Wszystko jest jasne i przejrzyste, łatwo się poruszać od koszyka do kasy

Jako nasz forumowicz masz przyznany stały rabat 8% ;-)

#5058 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"
Za tę wiadomość podziękował: gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie przyjmowało mi hasła, dostałam hasło mailem, ale nie mogłam go skopiować, musiałam przepisywać paluchem. Płatności nie są jasne, myślałam, że można płatności 24h, kartą itd. Chciałam zapłacić z góry, ale dotarłam do opcji "przelew" jak zwierzę, analogowo:D Zalezy mi na czasie, przelew jest moim zdaniem kompletnie bez sensu. Jak widzę taka opcję, nigdy z niej nie korzystam. Nie wiem, być może ja miałam takie odczucia, ale intuicyjne to nie było na bank:-) Skasuj mojego posta jak przeczytasz uwagi:-) Mam nadzieję, że się przydadzą

Nie przyjmowało mi też kodu pocztowego, mimo dobrego formatu.

#5059 napisał gosia@
Za tę wiadomość podziękował: KOImark

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie będe tego kasował to dla mnie cenne uwagi ;)
Poprawimy to co trzeba
Co do haseł to niestety nie mogę przenieść obecnych haseł więc trzeba się rejestrować od początku.
Płatności będą dopracowane

#5060 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziękuję pieknie za rabat:-)

#5061 napisał gosia@

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.280 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.