chora ryba

asmord napisał: To było do przywidzenia :( Fenbenatu u veta w mieście nie dostane bo przecież jest dla świń muszę na miejscu poszukać.

Dziwne, u mnie u pierwszego lepszego veta dostałem. A jeśli coś nie mieli to na zamówienie dostałem.
Świnia to zwierzę, a każdy vet to jej lekarz :woohoo:

#3887 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AKTUALIZACJA nr.2 Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować Pawłowi (KILERK1) za wysłanie mi Fenbenatu DZIĘKUJE BARDZO!!!!!!!!!!!!!!! Co do ryb niestety nie mam dobrych wiadomości 4 rozstały się z życiem :( We wtorek po przyjeździe na działkę z 3 ma już było źle pływały w kółko pod powierzchnią odłowiłem je do beczki 200 litrów i podałem FMC w wyniku tej kuracji jeden shusui padł po godzinie, drugi wyskoczył z oczka w środę znalazłem zasuszoną mumię na brzegu, dwa shiro dobiłem by skrócić im mękę bo były w agonalnym stanie z 6 leczonych ryb przeżyły 2: showa i kolejny shiro było to we wtorek, po tej kuracji wyglądało na to ,że może się udało je uratować niestety wczoraj showa zaczęła znowu dziwnie się zachowywać - pływać ze złożonymi płetwami i opadać na dno - z nią od tygodnia było źle to pierwsza ryba u, której zauważyłem, że coś się dzieję niedobrego na początku myślałem, że to coś z pęcherzem bo tak dziwnie pływała - jak by miała problemy z koordynacją ruchową teraz wiem, że coś przywlokłem do oczka padnięte ryby miały zapadnięte oczy i problemy z oddychaniem - dyszały żadnych ran na ciele itp. w akcie rozpaczy zalałem oczko FMC i odłączyłem filtr na 12 godzin. Dziś rano przed wyjazdem do pracy żadnych zgonów nie stwierdziłem albo zdechną wszystkie albo się zahartują i przeżyją padły najmniejsze ryby tak do 14 cm za tydzień podmienię wodę w oczku i będę odbudowywał życie biologiczne w filtrze.

#3918 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest to przykre doświadczenie. Współczuję. Ja w swojej karierze oczkomaniaka straciłem ze 30 dużych szt.
Jedno jest pewne,raczej przyczyną śmierci Twoich ryb nie są pasożyty.

#3919 napisał KILERK1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pasożyty były/są w oczku bo ryby się ewidentnie ocierały a co do zgonu ryb to boję się żeby jakiegoś wirusa nie złapały bo wtedy już po nich. Jeszcze raz DZIĘKUJE PAWLE ZA Fenbenat jutro podam 2 dawkę i będzie co ma być.

#3920 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wczoraj podałem ostatnią porcję Fenbenatu mam nadzieję, że z pasożytami przynajmniej będzie spokój. Kiedy usunąć FMC z wody ryby pływają w tym od niedzieli podałem dawkę adekwatną do objętości zbiornika i czy dodawać kolejną dawkę jeśli tak to kiedy i ile? Myślałem by w niedzielę zrobić podmianę wody i reaktywować życie biologiczne filtra.

#3928 napisał asmord

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie wiadomo co to za pasozyty normalnie 2 kurscje powinny wystarczyc,podmiane wody rob co tydzien najlepiej po 30 procent co tydzien zeby ryby sie az tsk nie stresowsly jest upalne lato rybki nawet prosza o to!

#3929 napisał mumin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.230 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.