coraz grubsza samica

Kochani jestem na tym forum nowa ale koi mam od lat i od lat już nie jeden problem przerobiłam
Teraz mam kolejny a mianowicie moja wieloletnia samica (tak Z 70-80 CM)od dłuższego czasu siedzi na dnie nie je czasami pływa po oczku ale nie dopływa do tafli wody - nie to jest jednak problem - problemem jest to że robi się coraz grubsza - jakby ją "rozdęło" . Jakieś pomysły ??? :(

#3533 napisał ksunia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witaj ksunia
Czy da się dostrzec odstające łuski?

#3535 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

myślałam o tym ale nie łuski nie odstaja gałki oczne są normalne póki co nie ma żadnych zmian na skórze to raczej nie posocznica (mam nadzieje)

#3537 napisał ksunia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

no halo!!
żadnych pomysłów :dry:

#3538 napisał ksunia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kseniu na forach nie ma proroków, nie widzimy zdjęć, nie znamy parametrów wody, rodzaju filtracji.
Przyczyn może być wiele.

#3539 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

przepraszam jeżeli zabrzmiałam obcesowo nie miałam tego absolutnie na celu i oczywiście że nie szukam proroków
bardziej liczę na to że ktoś miał taki przypadek i coś podpowie
ze zdjęciem problem - karp siedzi na dnie i prawie w ogóle go nie widać
woda niestety "glonieje" jak szalona jak zawsze na wiosnę w moim oczku ale chodzą olbrzymie filtry i jest natleniana a glon w miarę możliwości wybierany
inne ryby póki co zachowują się normalnie

#3541 napisał ksunia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Abstrahując do filtrów, to ich rozmiar nie ma większego znaczenia w wypadku zielonej wody.
Możesz mieć nawet filtr wielkości twojego całego zbiornika i tak woda będzie zielona.
Wodę należy sterylizować żarnikami UVC by pozbyć się zarodników glonów pływających, natomiast na glony nitkowate najskuteczniejsze są preparaty które wsypuje się do wody.

Większym znaczeniem w walce z glonami są rośliny, to właśnie one pochłaniają azot i fosfor pożywkę glonów i czym więcej masz roślin tym większe szanse że rośliny zabiorą pokarm glonom.

#3542 napisał KOImark

"Najtańszym, możliwym sposobem budowania odpowiedniego stawu dla koi jest zbudowanie go tylko raz!!.. ale musisz spełnić jeden podstawowy warunek - musisz zbudować go prawidłowo!!"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niestety ryba padła (mój najstarszy karp w oczku pewnie jakieś 10-12 lat) - nie mogłam jej zlokalizować od 3 dni (oczko ok 10 tys litrów i dość głębokie)
Wypłynęła dzisiaj była rozdęta ale łuski nie odstawały i oczy były normalne natomiast była pokryta mleczno białym śluzem Nie wiem czy ten śluz to objaw choroby czy też skutek tego że może od tych 3 dni nie żyła
Pewnie powinnam odkazić wodę - ale czym najlepiej ? Dzisiaj będziemy czyścić filtry wybierać glon i podmieniać część wody Innym rybom póki co nic nie jest

#3558 napisał ksunia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Równie dobrze mógł to być nowotwór. Ja bym sobie darował odkażanie.

#3560 napisał pawelm

Problemem w tym hobby jest to, że wraz z doskonaleniem swojej wrażliwości na jakość koi potrzebujesz coraz większego budżetu.
...Z drugiej strony - mówi się, że im większą masz wiedzę o jakości koi, tym mniej wydajesz na nie pieniędzy...
Moje koi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.198 s.

Kupuj w koimark.pl

Kontakt

  • Firma:

    TIME Marek Szurpik

    ul.Hołowieska 56

    17-100 Bielsk Podlaski

  • Telefon:

    +48 730-301-809

  • Email:

    sklep@koimark.pl

  • Social:
  • Brak postów do publikacji.